Zavřít reklamu

V této pravidelné rubrice se každý den díváme na ty nejzajímavější novinky, které se točí kolem kalifornské společnosti Apple. Soustředíme se zde výhradně na hlavní události a veškeré spekulace či různé úniky necháváme stranou. Jestliže se tedy zajímáte o aktuální dění a chcete být v obraze o jablečném světě, rozhodně věnujte pár minut následujícím odstavcům.

Dočkali jsme se doplňkové aktualizace pro macOS 10.15.5

Apple v noci vydal doplňkovou aktualizaci pro operační systém macOS 10.15.5. Této verze jsme se dočkali teprve minulý týden a přinesla nám perfektní funkci s názvem Kondice baterie. Ta dokáže perfektně prodloužit životnost baterie tím, že se naučí způsob, kterým uživatel MacBook nabíjí a následně mu neumožní jej nabít naplno, čímž značně šetří baterii. Čeho jsme se ale dočkali v doplňkové aktualizaci, která nese stejné označení? Konkrétně se jedná o opravy některých bezpečnostních chyb a Apple doporučuje, aby se všichni uživatelé pro aktualizaci rozhodli co možná nejdříve.

MacBook Pro Catalina Zdroj: Apple

Sedmá sezóna Call of Duty hlásí zpoždění

Loni v říjnu jsme se dočkali představení populární hry Call of Duty s přívlastkem Mobile. Tento titul si velice rychle dokázal vydobýt svou popularitu a dokonce po pár dnech od spuštění se na App Storu stal hrou číslo jedna. Pokud se i vy řadíte mezi fanoušky této hry, možná jste už stihli zpozorovat, že se očekávaná sedmá sezóna tak trošku opozdí. Jak jistě všichni víte, Spojené státy americké trpí obrovskými problémy, které s posunutím přímo souvisí.

Oficiální prohlášení o odsunutí sedmé sezóny se poprvé objevilo na Twitteru Call of Duty. Jak můžete výše vidět, správci hry odkazují na fakt, že v současné době není správný čas pro spuštění nových sezón a oficiální termín se tak přesouvá na neurčito. Současně od společnosti můžeme vidět poukázání na nutnou rovnost, spravedlnost a nevyhnutelné změny. Jaká je ale pravda? Když se podíváme trošku do historie, mnohokrát jsme byli svědky toho, kdy média a vlády spojovaly například teroristické činy nebo jiné zločiny s hraním agresivních her. Je tedy možné, že z důvodu bouření amerických občanů, hromadného ničení a rabování se společnost zkrátka bojí, aby je například Donald Trum neoznačil za viníka celé situace.

Jak na tuto změnu reagují samotní hráči? Jejich pocity jsou poměrně smíšené a různorodé. Lidé se doslova rozdělili na dva tábory – na ty, kteří rozhodnutí ze strany Call of Duty podporují, a ty, jenž změna naštvala a s posunem nesouhlasí. Když se podíváme na samotné vlákno, můžeme vidět skutečně různorodou dávku reakcí. Například jeden tweet přichází od uživatele, který tvrdí, že během nepokojů došlo k zničení jeho pozemku, jeho městem se zmítá chaos, trpí depresemi a hraní her je pro něj jediným únikem z reality, který mu byl nyní odepřen.

Populární aplikace Peloton míří na Apple TV

Pro lidské tělo je pochopitelně nesmírně důležité, aby mělo určitý pravidelný pohyb. Tímto se dá předejít řadě nemocí a ještě se tak můžeme dostat do parádní formy. Pomocníkem při péči o tělo je pro řadu uživatelů populární aplikace Peloton, která dokáže plně nahradit například instruktora či trenéra. Aktuálně jsme se navíc dozvěděli o parádní novince, díky které se již při cvičení nebudete muset dívat na malý displej telefonu, ale nabídne se vám k dispozici rovnou Apple TV. Peloton totiž rozšířil svou působnost a již nyní si můžete užít parádní a skvěle vysvětlené tréninky přímo ve vašem obýváku. Jedná se o skvělou novinku, která vám dokáže ušetřit řadu času. Doposud jste totiž pro využití televize museli přes AirPlay vysílat samotný obsah. Nově vám už stačí pouze Apple TV a nemusíte se tak obtěžovat s dvěma zařízeními.

Aplikace Peloton na Apple TV (9to5Mac):

.