Zavřít reklamu

Vývojáři herní novinky No Longer Home se pomocí práce na zrovna vydané hře snažili udržet v kontaktu potom, co oba dokončili formální vzdělání na univerzitě. Pocit opuštění dočasného domova a pocitu bezpečí mezi zdmi univerzity se pak snažili zachytit i ve svých interaktivních příbězích. No Longer Home je autobiografickým dílem, které se pokouší každému připomenout, jak obtížné je opouštět a budovat nový domov.

V jádru je No Longer Home interaktivním příběhem. Během hraní nebudete řešit žádné hádanky nebudou vás stresovat časové limity nebo obtížné plošinovkové pasáže. V roli postav, které byly přímo inspirovány životy vývojářů a jejich přátel, budete jednoduše prozkoumávat svůj domov. Období po absolvování vysoké školy je pro hlavní postavy obdobím plným nejistoty a hledání sebe sama. Ve hře tak primárně budete prozkoumávat pokoje plné vzpomínek a konstruovat z nich vlastní významy. Jestli vám to připomíná podobně koncipované Gone Home, jste a správné stopě. Hra od studia Fullbright byla pro No Longer Home velkou inspirací.

Průzkum obyčejného britského domku ovšem vývojáři okořeňují kapkou magického realismu. Ve hře se dějí absurdní věci, nad kterými se ale nikdo nepozastaví. Lektvary lásky v koupelně nebo lebka zaseklá v kuchyňském toasteru? Ve světě No Longer Home každodenní záležitosti. Ve středu pozornosti ale i přes existenci podobných překvapení stále zůstává měnící se vztah hlavních postav k sobě navzájem i k vlastní definici toho, co pro ně znamená domov. Jestli chcete o takových věcech přemýšlet za doprovodu poklidné hudby i vy, No Longer Home zrovna seženete v pěkné slevové akci.

  • Vývojář: Humble Grove, Hana Lee, Cel Davison, Adrienne Lombardo, Eli Rainsberry
  • Čeština: Ne
  • Cena: 9,99 euro
  • Platforma: macOS, Windows
  • Minimální požadavky na macOS: macOS Sierra nebo novější, procesor Intel Core i3 nebo ekvivalentní, 2 GB operační paměti, grafická karta kompatibilní s OpenGL 4.1, 1 GB volného místa na disku

 Hru No Longer Home můžete stahovat zde

.