Zavřít reklamu

Vytvořit v dnešní době opravdu originální plošinovku není nic lehkého. Spoustu podivných konceptů totiž během dlouhé řady let představily kromě klasických titulů jako jsou například různá pokračování Super Maria i tisíce různých nezávislých her a hříček. Nezávislá scéna plošinovkový žánr stále zbožňuje a i přes jeho na první pohled kreativní vyčerpanost dokáže stále vymýšlet nápadité mechaniky. Mezi takové projekty patří i právě vydané Unbound: Worlds Apart, které spojuje různé nápady do jednoho celku pomocí užívání magických portálů.

Ve hře se zhostíte role mladého mága Soliho, který se ocitá v nezáviděníhodné situaci. Jeho svět zachvátila tajemná pohroma, jež připravuje o život jeho kouzelnické kolegy. Soli se tak musí vydat na cestu, na jejímž konci snad přijde na kloub tomu, co se kolem něj odehrává. Jeho cesta bude pak z vašeho pohledu vypadat většinu času jako plošinovka, která vás nutí kreativně přemýšlet při řešení bezpočtu hádanek. A těmi nemyslíme pouze klasické hlavolamy se množstvím páček a tlačítek. Díky systému magických portálů musíte rozum využít i při nejobyčejnějších soubojích.

Soli totiž během hry dostane k dispozici deset druhů kouzelných portálů. Takové magické kruhy pak můžete vyvolávat, kde se vám zlíbí. Jejich vlastnosti přitom dokážou diametrálně změnit vybraný úsek herního světa. Jeden z portálů dokáže zpomalovat čas, další udělají z nepřátel neškodné motýlky nebo naopak děsivé nestvůry z pekelného světa.  To vše zabalili vývojáři do ručně malovaného vizuálu, který vám zpříjemní i ty chvíle, kdy budete bojovat proti jednomu z náročných bossů.

  • Vývojář: Alien Pixel Studios
  • Čeština: Ne
  • Cena: 16,99 euro
  • Platforma: macOS, Windows, Linux, Nintendo Switch
  • Minimální požadavky na macOS: macOS 10.13 nebo novější, procesor Intel Core i5 nebo ekvivalentní, 4 GB operační paměti, AMD Radeon Pro 450 nebo lepší, 6 GB volného místa na disku

 Hru Unbound: Worlds Apart můžete stahovat zde

.