Zavřít reklamu

Podle zpráv serveru 9to5Mac.com chystá Apple další gigantické datové centrum, které bude tentokrát umístěno v Hongkongu. Stavět by se prý mělo začít v prvním čtvrtletí roku 2013 a samotná stavba mi měla trvat více než rok. Do provozu by se tento nový areál pro uchovávání dat Applu měl dostat v roce 2015. U Applu samozřejmě potřeba prostoru pro uchovávání dat roste a to hlavně díky iCloudu, který má stále více uživatelů. Obrovský datový objem mají bezesporu také obchody Applu s digitálním obsahem – App Store, Mac App Store, iTunes Store a iBooks Store.

Hongkong je pro umístění datového centra ideální lokací, což ví i další velké korporace s Googlem v čele.

Hong Kong nabízí ideální kombinaci spolehlivé energetické infrastruktury, levné a kvalifikované pracovní síly a umístění přímo v centru Asie. Stejně jako u všech našich zařízeních po celém světě, i Hongkong při výběru zvítězil po velmi důkladných analýzách. Přihlížíme k mnoho technickým a jiným aspektům včetně přiměřených obchodních předpisů.

Apple vidí v čínském trhu velký potenciál a chce do této oblasti expandovat ve všech směrech. Pro invazi do Číny je Hongkong více než vhodný díky své politické situaci a zvláštnímu postavení s vysokou mírou autonomie. Hongkong je západnímu světu rozhodně otevřenější a vstřícnější, než pevninská část totalitní Číny. O důležitosti obchodního dobývání tohoto asijského velikána již Tim Cook mluvil mnohokrát a jedním z mnoha malých, ale důležitých kroků, by mohla být i tato stavba datového centra v Hongkongu.

V současné době Apple svá data schraňuje a uchovává v kalifornském Newarku a v Maidenu ve státě Severní Karolína. Stavba dalších datových center je již naplánována v nevadském Renu a oregonském Prineville.

Zdroj: 9to5Mac.com

Student Mediálních studií na UK. Žiju technologiemi, sportem, politikou a literaturou.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    Kdyby raději udělali pořádný mapy

    jn satelitní mapy v čechách naprosto nepoužitelný (klasický mapy se mi líbí, dopravní situace a nehody taky dobrý) … maj před sebou ještě kus práce (př. najděte si Prahu a projeďte okolí každej čtvereček jinak nasvícenej vyditelné přechody a co víc je to tak romazaný že nepoznáte ani jestli tam je silnice nebo ne) 

celý text

Čtěte více.