Zavřít reklamu

Na WWDC Apple oznámil, že bezkontaktní platby Apple Pay dorazí kromě Švýcarska v blízké době i do Francie. Nyní se tak skutečně děje a služba je zde oficiálně spuštěna. Platit prostřednictvím Apple Pay tedy k dnešnímu dni lidé mohou v 8 zemích světa, kterými jsou kromě Francie a Švýcarska také Spojené státy, Velká Británie, Austrálie, Kanada, Čína a Singapur.

Ve Francii Apple Pay podporují oba velcí vydavatelé karet, Visa a MasterCard. Prvními bankami a bankovními institucemi, které službu přijaly, jsou Banque Populaire, Carrefour Banque, Ticket Restaurant a Caisse d’Epargne. Apple navíc slibuje, že podpora ze strany dalších velkých institucí Orange a Boon má přijít velice brzy.

V souvislosti s Apple Pay ve Francii dříve vyplynula na povrch informace, že vyjednávání mezi cupertinskou technologickou firmou a francouzskými bankami váznou na debatách o výši podílu Applu z uskutečněných plateb. Francouzské banky se prý snažily po vzoru bank čínských vyjednat, aby si Apple bral pouze poloviční podíl oproti jeho běžné praxi. Po čase tedy vyjednávání dospěla ke zdárnému konci, ovšem na čem se Apple s bankami dohodl, není jasné.

Apple podle všeho na rozšíření služby pracuje poměrně usilovně. Ještě letos má dle vyjádření firmy služba dorazit také do Hongkongu a Španělska. Očekává se pak také navázání spolupráce s větším počtem bank v zemích, kde již služba funguje.

Zdroj: 9to5Mac
.