Zavřít reklamu

Společnost Apple v nedávné době potvrdila, že naprostá většina aktualizací operačního systému macOS High Sierra, vydaných v posledních dnech, se zaměřuje na četné chyby, vyskytující se zejména u MacBooků Pro 2018. Jablečné laptopy, vydané letos v červenci, se od počátku potýkaly s řadou problémů. Jednalo se nejenom o potíže s přehříváním a následným poklesem výkonu, ale například také se zvukem.

Apple toto úterý v tichosti vydal aktualizaci o velikosti 1.3 GB, příliš sdílný ale ohledně detailů nebyl. V doprovodné zprávě stála pouze všeobecná informace o tom, že update má za úkol vylepšit stabilitu a spolehlivost u MacBooků Pro s Touch Barem, přičemž ale aktualizaci doporučuje všem modelům z letošního roku. „macOS High Sierra 10.13.6 Supplemental Update 2 vylepšuje stabilitu a spolehlivost MacBooků Pro s Touch Barem (2018), a je doporučena všem uživatelům,“ stálo ve zprávě společnosti Apple.

Redakce serveru MacRumors Apple kontaktovala s dotazem ohledně upřesnění nejnovější aktualizace macOS High Sierra. Dostalo se jí odpovědi, že zmíněný update nejenom vylepšuje stabilitu a spolehlivost v mnoha oblastech, ale má také za úkol vyřešit problémy se zvukem a kernel panic. Aktualizace zatím není na světě dostatečně dlouho na to, aby mohla získat adekvátní uživatelskou odezvu, jeden z členů Apple Support Communities s přezdívkou takashiyoshida ale například uvádí, že jeho MacBook Pro po aktualizaci opravdu nevykazuje problémy se zvukem, a to ani po třech hodinách hlasitého přehrávaní hudby přes iTunes. Uživatel Redditu s přezdívkou onceARMY ale naopak tvrdí, že se u něj problémy se zvukem stále vyskytují, a to při přehrávání v YouTube. V aplikaci Spotify naopak po instalaci aktualizace žádné obtíže nezaznamenal. Co se týče druhého problému – kernel panic – hrstka uživatelů jej od aktualizace zaznamenala minimálně jednou. Před vydáním aktualizace nabízel Apple uživatelům různá řešení zmíněných obtíží, jako byla například deaktivace FileVault, ale nic z toho nezafungovalo jako trvalé řešení.

Zdroj: iDownloadBlog, MacRumors

.