Zavřít reklamu
Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Nová generace procesorů od Intelu s označením Skylake přinese vyšší výkon a také sníží náročnost na spotřebu energie. Proti současné architektuře Broadwell tak opět posunou stolní i přenosné počítače o něco dál a představení Skylake je podle všeho za dveřmi. Podle PCWorld by se měly nové čipy objevit pravděpodobně na veletrhu IFA v Berlíně, který se koná od 4. do 9. září.

Nové procesory budou nabízet novější integrované grafiky Iris Pro, které budou schopny pojmout současně až tři 4K monitory na frekvenci 60 Hz. V porovnání s předchozími generacemi to je významný krok vpřed. Haswell dokázal pojmout pouze jeden monitor o stejném rozlišení, avšak frekvenci 30 Hz. Broadwell dokázal pojmout také pouze jeden monitor, nicméně již na frekvenci 60 Hz. Nová architektura pak přinese také podporu pro nová API, konkrétně pro DirectX 12, OpenCL 2 a OpenGL 4.4.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Snížení náročnosti na provoz je docíleno díky novému energeticky úspornému módu, zvanému Speed Shift, který dokáže procesor krotit podle potřeby, aby bylo docíleno co nejvyšší úspory na baterii.

Společně s novými procesory bude Intel intenzivně tlačit i na to, aby prorazil se svou technologií Thunderbolt 3 s USB-C konektorem, která dokáže jedním kabelem obsloužit jeden 5K monitor při frekvenci 60 Hz, nebo dva externí 4K monitory při stejné frekvenci.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Před pár dny také unikla prezentace nových procesorů, kterých by se měl dočkat MacBook Air. Zvláště pro tento model budou nové procesory velmi klíčové.

Zdroj: MacRumors

Diskuze k článku

  Já spíš čekám jestli vydají konečně už 15ctku se Skylakem teď na podzim… je ostuda, že do nový aktualizace nedaly aspoň ten broadwell a furt tam je ivy bridge… ikdyž to je teď už jedno :-D

  no já myslím, že spíš příští rok .. co jsem se díval tak late verze následují na early, ale nikoliv na mid ..takže se obávám že letos už nic, ale bylo by to fajn :)

  To ano :-) ale nikdy předtím se neudělala výměna grafický karty a SSD, aby tam procesor zůstal stejný. O tom já nevím. Respektivě už od Late 2013 je tam furt ten stejný procesor. Osobně by klidně letos na podzim mohli přijít s novým 15ctkovým macbookem s USB-C a dalšíma věcma.

  tak uvidíme, 9. září je za chvíli, tak pokud by se něco mělo měnit, tak to tam asi dají vědět :)

  No většinou maji Macbook jako první nejnovější procesory. Takže sám jsem na to zvědavý. Pokud intel předvede Skylake s 4jádrovým procesorem mobilním tak je to přinejmenším pravděpodobné.

  Nějak se v tom nevyznám… V nadpisu je, že nový MacBook obslouží až tři 4K monitory, ale v textu se všude vyskytují jen dva. Tak co?

  Intel Skylake umí obsloužit až tři monitory o rozlišení 4K a frekvenci 60 Hz, ty dva, které zmiňujeme, dokáže obsloužit ThunderBolt jediným kabelem (také oba s rozlišením 4K a frekvencí 60 Hz).

celý text

Čtěte více