Zavřít reklamu

V této pravidelné rubrice se každý den díváme na ty nejzajímavější novinky, které se točí kolem kalifornské společnosti Apple. Soustředíme se zde výhradně na hlavní události a vybrané (zajímavé) spekulace. Jestliže se tedy zajímáte o aktuální dění a chcete být v obraze o jablečném světě, rozhodně věnujte pár minut následujícím odstavcům.

Unbox Therapy se podíval na unikátní roušky od Applu

Nedávno jsme vás v našem pravidelném souhrnu informovali o tom, že kalifornský gigant v souvislosti s právě probíhající globální pandemií onemocnění COVID-19 vyvinul svou vlastní unikátní roušku, která je určena pro jednotlivé pracovníky a zaměstnance jablečných maloobchodů. Na takzvanou Apple Face Mask se podíval i populární kanál Unbox Therapy. Ten ve svém videu rozbalil originální balení a podrobně se podíval na samotnou roušku.

Snímky z videa od Unbox Therapy:

Na první pohled si můžeme povšimnout vcelku zajímavě zpracovaného balení, na kterém samozřejmě nechybí ikonický nápis Designed by Apple in California. Každé balení obsahuje pět znovupoužitelných roušek spolu s nástavci pro co možná nejlepší přichycení za ušima. V balení se nadále nachází detailní návod k použití, podle kterého by si uživatelé měli nejprve důkladně umýt ruce, následně otevřít balení s rouškou a přizpůsobit si zmiňované nástavce. Roušky jsou vyrobené ze tří vrstev vysoce kvalitní látky a jsou údajně o poznání příjemnější oproti standardním kusům.

A jak je to vlastně se životností produktu? Jedna rouška může být použita až pětkrát, přičemž je nutné ji po osmi hodinách nošení vyprat. Ačkoliv se nejedná o certifikovaný zdravotnický doplněk, tak test na videu ukázal, že si rouška poradí s blokování proudu vzduchu z úst. Apple Face Mask je samozřejmě určen pouze pro zmiňované pracovníky a zaměstnance a veřejnost k nim tak nemá přístup.

Apple opravil chyby v aplikacích Final Cut Pro X a iMovie

Apple včera vydal aktualizace pro své aplikace Final Cut Pro X a iMovie. Tyto aktualizace s sebou přináší opravy vcelku zásadních chyb. V programu Final Cut Pro X došlo k vyřešení problémů s jasem, počtem snímků, nástrojem pro transformaci videa a dalších. iMovie pro změnu opravuje chybu, kvůlo které nebylo možné sdílet některé projekty v HD a 4K rozlišení a přináší lepší stabilitu při importování videí.

Final Cut Pro X
Zdroj: MacRumors

Apple odkoupil podcastovou aplikaci Scout FM

Kalifornský gigant v posledních letech neustále pracuje na svém portfoliu služeb. Tento segment je pro řadu společností v dnešním světě velice důležitý, čehož si je Apple samozřejmě vědom. Podle nejrůznějších zpráv by měl také investovat do své vlastní aplikace Podcasty. V letošním roce totiž odkoupil podcastovou aplikaci Scout FM, díky čemuž by mohl o poznání rozšířit kvalitu nabízených podcastů.

Apple Podcast
Zdroj: MacRumors

Internetová stránka zmiňované aplikace Scout FM je již nyní nefunkční. Program byl každopádně dostupný na iPhone, Android a na chytrých reproduktorech od společnosti Amazon. Scout FM generoval řadu různých podcastových stanic, které pokrývaly ty nejrůznější témata a dalo by se říci, že se jednalo o koncept rádiových stanic, jež byl ale uzpůsoben pro samotné podcasty. Uživatel aplikace si mohl zvolit z řady různých témat a následně si užívat poslech. Program na to šel zkrátka trošku jinak. Namísto toho, aby nabízel řadu různých podcastových show, se uživatele zeptal na pár otázek a na základě odpovědí vygeneroval to potencionálně nejlepší.

Apple CarPlay:

Podle informací magazínu Bloomberg byla aplikace Scout FM mezi uživateli velice oblíbená především díky tomu, že byla plně kompatibilní s Apple CarPlay a dobře si rozuměla s hlasovým asistentem Alexa. Akvizici aplikace Bloombergu potvrdil i mluvčí Applu. Je tedy jasné, že se kalifornský gigant snaží investovat do kvality své nativní aplikace Podcasty. Pro srovnání si můžeme uvést například konkurenční Spotify, který do zmiňovaných podcastů investuje výrazný balík peněz.

.