Zavřít reklamu

S příchodem operačního systému macOS se řada nativních aplikací dočkala spousty nových funkcí a vylepšení. Výjimku v tomto směru netvoří ani Mail, u kterého rovněž přibyla řada zajímavých novinek. Jak je využít na maximum?

Nativní Mail získal s příchodem operačního systému macOS Ventura trojici hlavních nových funkcí – plánované odeslání, zrušení odeslání, a možnost připomenutí zprávy. Všechny tyto funkce jsou v řadě e-mailových aplikací třetích stran již dávno samozřejmostí, a jejich přítomnost v Mailu jistě potěšila nejednoho uživatele.

Plánované odeslání

Stejně jako v iOS 16 nabízí i nativní Mail v macOS Ventura možnost naplánování odeslání e-mailové zprávy. Postup je jednoduchý. Začněte psát příslušnou zprávu a poté vlevo nahoře klikněte na šipku dolů napravo od ikonky pro odeslání. Následně v menu zvolte požadovaný čas, nebo klikněte na Odeslat později pro manuální nastavení času a data odeslání.

Zrušení odeslání

Do nativního Mailu dorazila s příchodem operačního systému macOS Ventura také dlouho očekávaná funkce zrušení odeslání. Pokud jste před pár vteřinami odeslali zprávu, ale následně jste si to rozmysleli, zamiřte do spodní části panelu na levé straně okna aplikace Mail, kde stačí kliknout na Zrušit odeslání. Zrušení odeslání je možné samozřejmě využít také v Mailu v iOS 16.

Připomenout zprávu

Přečetli jste si v Mailu na Macu zprávu, ale můžete se jí věnovat až později? Abyste na ni náhodou nezapomněli, můžete si ji nechat připomenout. Vyberte požadovanou zprávu a následně na ni klikněte pravým tlačítkem myši. V menu, které se vám zobrazí, klikněte na Připomenout, a poté buďto vyberte nastavený čas v menu, nebo klikněte na Připomenout později pro manuální nastavení vámi požadovaného data a času.

Přizpůsobení času pro zrušení odeslání

Dobu, po kterou můžete v nativním Mailu v macOS Ventura vzít zpět odeslání e-mailové zprávy, si můžete také přizpůsobit. Nejprve spusťte nativní Mail a poté na liště nabídek v horní části obrazovky Macu klikněte na Mail -> Nastavení. V horní části okna nastavení klikněte na kartu Příprava a poté v rozbalovacím menu u nápisu Lhůta pro zrušení odeslání vyberte požadovanou lhůtu.

.