Zavřít reklamu

Apple si pomalu ale jistě začíná všímat menších zemí. Důkazem je například kampaň „Back to School“ pro studenty, která v nedávné době odstartovala. A nyní si chce Apple posvítit i na ceny jeho produktů v ČR.

Ačkoli se mnohokrát spekulovalo, že by se v ČR mohl objevit oficiální Apple Store, tak prozatím tento krok neočekávejte. Apple bude nadále pokračovat v zajetých kolejích, ale jedna důležitá změna stejně přijde.

Applu vadí, že v ČR jsou marže na Apple produkty vysoké, podle dostupných informací to je někde kolem 10%. A tak se Apple rozhodl zde vytvořit konkurenčnější prostředí na straně distributorů. Vedle současného exkluzivního distributora Czech Data Systems (Apcom) se objeví jeden až dva noví distributoři. Nejčastěji se mluví o společnostech eD’System Czech a AT Computers, s kterými již Apple údajně navázal kontakt.

Více distributorů by mohlo přinést tlak na cenu a výrobky Apple by tak mohly zlevnit. Jestli se tato změna opravdu promítne do koncových cen ale nebudeme vědět dříve než za několik týdnů / měsíců. Nový distributor by měl do ČR začít oficiálně dovážet i iPady.

zdroj: iHned.cz

.