Zavřít reklamu

Jste-li majitelem libovolného smartphonu či tabletu, existuje poměrně velká pravděpodobnost, že jeho displej kryje a chrání sklo Corning Gorilla Glass. Pokud vlastníte některou z nových vlajkových lodí se skleněnými zády, s velkou pravděpodobností se i na nich nachází Gorilla Glass. Gorilla Glass je již v oblasti ochrany displejů skutečným pojmem a zárukou kvality. Většinou platí, že čím novější je váš přístroj, tím lepší a důkladnější je ochrana jeho displeje – ani Gorilla Glass ale není nezničitelné.

Přístroje, které přijdou na svět v druhé polovině letošního roku, se budou moci pochlubit ještě lepším a odolnějším sklem. Výrobce právě oznámil příchod šesté generace Gorilla Glass, které s největší pravděpodobností bude chránit i nové iPhony od Applu. Informoval o tom server BGR, podle kterého o implementaci Gorilla Glass do nových iPhonů svědčí nejenom spolupráce, která již v minulosti mezi Applem a výrobcem skel, ale také fakt, že Apple do společnosti Corning investoval loni v květnu nemalou finanční částku. Podle tiskové zprávy z jablečné společnosti se jednalo o 200 milionů dolarů a investice byla provedena v rámci podpory inovace. „Investice podpoří výzkum a vývoj ve firmě Corning,“ stojí v prohlášení společnosti Apple.

Výrobce přísahá, že Gorilla Glass 6 bude ještě lepší, než jeho předchůdci. Disponovat by měl inovativním složením s možností dosažení významně vyšší odolnosti vůči poškození. Díky dodatečné kompresi by sklo navíc mělo umět odolat i opakovaným pádům. Ve videu v tomto článku se můžete podívat, jak probíhá proces výroby a zpracování Gorilla Glass. Přesvědčilo vás, že nová generace skla bude lepší, než Gorilla Glass 5?

Zdroj: BGR

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.