Zavřít reklamu

Microsoft v uplynulých dnech za doprovodu pomyslných fanfár vydal zcela novou aplikaci Office pro iPhone a Android, která sjednocuje dosavadní aplikace Word, Excel, PowerPoint a další do jedné. Na tom by nebylo nic zvláštního, na telefonech opravdu nepotřebujeme samostatné aplikace pro tvorbu a úpravu dokumentů, tabulek nebo prezentací. Drtivou většinu totiž uděláme na počítači nebo iPadu a mobilní aplikace slouží spíše pro vykonání dodatečných oprav nebo doplnění detailů po cestě. Co mi ale přijde zvláštní, je, že nová aplikace Office vzbudila tolik pozornosti. Vždyť ona tu už přece dávno byla!

Dodnes si pamatuji, jak jsem aplikaci Office Mobile používal na svém iPhonu opravdu hodně, hodně dávno. A pokud si pamatuju správně, aplikace byla později zrušena a nahrazena právě samostatnými aplikacemi Word, Excel a PowerPoint proto, aby měli uživatelé větší volnost při výběru programů, se kterými chtějí pracovat na svém iPhonu. Teď to najednou neplatí a společnost vydala další sjednocenou aplikaci Office pro iPhone, protože … protože.

Aplikace je vesměs podobná dosavadním aplikacím s rozdílem, že nabízí přístup ke všem dokumentům uloženým v OneDrive najednou, a když se v ní rozhodnete vytvořit nový dokument, sešit nebo prezentaci, dostanete na výběr více možností. Krom toho přibyla nová sekce s možnostmi, které dříve chyběly, jako třeba možnost podepsání PDF dokumentů nebo skenování obrázků a QR kódů. Jenže to není důvod pro oslavy.

 

Je to zkrátka redesign a velký update, u kterého se společnost tváří, že jde o naprostou novinku. Zapomíná ale na to, že vlastně znovu vydala něco, co zde bylo již před několika lety a později to zabila proto, že s tím nebyla dostatečně spokojená. Bude tedy zajímavé sledovat, jak tento nový začátek jednotného Office pro iPhone dopadne a zda se opět za nějaký čas nedočkáme opětovného navrácení k samostatným aplikacím Word, Excel, PowerPoint a dalším.

Office 2020 FB Dark Mode
Jaromír Miko

3D grafik a hráč

Všechny články autora

Diskuze k článku

    A ešte jedná otázka na redakciu. Prečo neviem na iphone v safari čítať a písať komentáre. Na opere a chrome to funguje. LSA pritom funguje správne aj na. safari.
    Ďakujem za odpoveď.

    Dobry den, tento komentar je napsany na safari na iphone. Co konkretne vam to napise ze to nejde?

    V safari nevidím vedľa mena autora ikonu chatu a číslo počtu komentov. Na ostatných prehliadačoch to vidím a cez to sa dostanem ku komentom.

    Akú máte verziu iOS a model zariadenia, prosím? Toto znie naozaj neštandardne. Navyše, komentáre by mali byť viditeľné aj po otvorení stránky bez klikania či otvárania.

celý text

Čtěte více.