Zavřít reklamu

Žánr takzvaných bullet hell her, ve kterých se snažíte vyhýbat čím dál rychleji se pohybujícím projektilům, je starý takřka jako celý herní průmysl. Je proto vždy zajímavé vidět, když někdo do tohoto typu her přinese trochu originality. Velkou porci kreativity dokázalo studio Torcado ve svém nejnovějším počinu Heck Deck. V něm totiž zkombinovalo typicky frenetickou hratelnost zmiňovaných her s taktickým vybíráním různých druhů akcí.

Heck Deck představuje na první pohled klasický bullet hell, v němž máte stále víc problémů vyhýbat se střelám nepřátel. Hra ovšem celý zážitek ozvláštňuje tím, že čas ve hře neubíhá, když se nehýbete. Na hlavního hrdinu v podobě roztomilého ducha pak projektily nepřátel nedopadají a můžete se rozmyslet co budete v dramatických situacích dělat. Pravá originalita ale spočívá v tom, že střely nepřátel jsou zároveň kartami, jež získáte po jejich sestřelení. Ty pak začnou reprezentovat speciální schopnosti, které můžete poté kdykoliv použít.

Bez funkce zastavování času by přitom zřejmě Heck Deck bylo nemožné dohrát. Obrazovka začne po pár úrovních přetékat nebezpečím a vy začnete být za originální mechaniku opravdu vděční. V každém případě jde o skvělý prostředek k odreagování, protože jednotlivé průchody trvají kolem deseti minut.

  • Vývojář: torcado
  • Čeština: Ne
  • Cena: 3,39 euro
  • Platforma: macOS, Windows, Linux, iOS, Android
  • Minimální požadavky na macOS: macOS 10.8 nebo novější, procesor s technologií SSE2, 1,5 GB operační paměti, grafická karta s 256 MB paměti, 80 MB volného místa na disku

 Hru Heck Deck můžete zakoupit zde

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více