Zavřít reklamu

Serious Sam je dnes již legendární série stříleček z první osoby, která se proslavila svým důrazem na přímočarou akci. V takovém duchu pokračuje už přes dvacet let a její hlavní série čítá už čtyři díly, jen jeden z nich se ale dočkal převodu na macOS. Třetí díl s podtitulem BFE (Before First Encounter) vás vezme na úplný začátek příběhu titulního Serious Sama.

Stejně jako předchozí díly si i Serious Sam 3: BFE razí svou hratelnostní formuli, která vás postupně vrhá do otevřených prostředí, kde se stavíte vlnám stále silnějších mimozemských potvor. Na rozdíl od většiny podobných stříleček přitom hra neobsahuje žádný systém krytí. Podle vývojářů ze studia Croteam je totiž očividně nejlepší obranou rozhodný útok. Co je mrtvé, to vám už ublížit nedokáže. A že ve hře budete rozdávat smrt plnými hrstmi. Ty budou většinou plné kulek a raket z rozměrného arzenálu originálních zbraní.

Pokud se však nepřátelům dostanete blíž k tělu, hra vám dovolí je rozmašírovat hezky staromódně bez střelných zbraní. Brutalita zakončovacích útoků si pak nezadá například z proslulými animacemi ze série God of War. A pokud si nejste jistí, že se budete cítit mezi hordami mimozemšťanů v bezpečí, můžete k sobě v kooperativním režimu přibrat i druhého hráče.

  • Vývojář: Croteam
  • Čeština: Ne
  • Cena: 3,69 euro
  • Platforma: macOS, Windows, Linux, Playstation 4, Xbox One, Nintendo Switch, Playstation 3, Xbox 360
  • Minimální požadavky na macOS: macOS 10.5.8 nebo novější, dvoujádrový procesor na minimální frekvenci 2 GHz, 2 GB operační paměti, grafická karta s 512 MB paměti, 6 GB volného místa na disku

 Hru Serious Sam 3 můžete zakoupit zde

Diskuze k článku

    Nechci být votravnej či zbytečně progresivní, ale nestálo by za to u jakýchkoliv článků o aplikacích pro Mac zmínit, zda jsou pro Intel nebo čip M1?

celý text

Čtěte více