Zavřít reklamu

Philips znovu rozšířil svou řadu chytrých žárovek Hue, tentokrát ne přímo o další typ žárovky, ale o bezdrátový ovladač pro jejich ovládání, po kterém mnoho uživatelů volalo. Díky tzv. bezdrátové stmavovací sadě můžete na dálku snadno ovládat svítivost až 10 žárovek najednou, aniž byste museli používat některé mobilní zařízení.

V každé sadě je s ovladačem přítomna také bílá žárovka Philips Hue a další je možné dokoupit. Použití ovladače je velice snadné, podobně jako celé řady Hue. Ovladač může být připevněný na zdi, anebo ho z držáku vyjmete a používáte kdekoliv po domě.

Díky čtyřem tlačítkům lze žárovky zhasnout, rozsvítit a zvyšovat/snižovat jejich jas. Philips slibuje, že při ovládání bezdrátovým ovladačem nebude docházet k blikání nebo bzučení žárovek, jak to někdy bývá u jiných řešení. S ovladačem je možné kontrolovat až 10 žárovek najednou, takže s ním můžete ovládat třeba osvětlení v celém pokoji.

Vedle bílých žárovek, které se s ovládací sadou dodávají, by měl být ovladač propojitelný i s dalšími Hue žárovkami. Cena ovládací sady je 40 dolarů (940 korun) a za jednu bílou žárovku zaplatíte dalších 20 dolarů (470 korun). Ceny pro český trh ani dostupnost nových produktů zatím nebyly oznámeny, nicméně ve Spojených státech budou k dispozici v průběhu září.

[youtube id=“5CYwjTTFKoE“ width=“620″ height=“360″]

Zdroj: MacRumors
Témata: , ,
.