iWant

Píše váš iPhone velká písmena uprostřed vět? Vyzkoušejte metodu, jak ho to odnaučit

iWant

Na 99 % nejsem jediný, kdo se s tímto problémem potýká. V rychlosti píšu na Messengeru nějakou zprávu, když v tu chvíli mi začne určité slovo iPhone nebo iPad bezdůvodně opravovat. Toto slovo se většinou nachází někde uprostřed věty a je úplně bezdůvodně obohaceno o první velké písmeno. V praxi to může vypadat například takto – chci napsat větu „Dobrý den, jak se dnes máte?“, ale moje jablečné zařízení se neobtíží větu napsat následovně: „Dobrý den, jak se dnes Mate?“. Prostě a jednoduše je to k nepochopení a v poslední době už se to doopravdy stává otravným a nevyžádaným. Rozhodl jsem se tedy, že se tomu podívám „pod pokličku“ a pokusím se tento problém vyřešit.

Vypnutí automatických velkých písmen

  • Přejdeme do Nastavení
  • Zde rozklikneme kolonku Obecné
  • Nyní najdeme a rozklikneme možnost Klávesnice
  • Tady lokalizujeme funkci Auto velká písmena a pomocí slideru ji vypneme

Bohužel, tohle není 100% řešení tohoto problému. Vypnutím této funkce jsme si pomohli k tomu, že od teď budeme psát veškeré texty a zprávy malými písmeny – na automatické kapitálky tudíž můžeme zapomenout. Každopádně, k tomu, abychom nějaké písmeno zvětšili, stačí stisknout tlačítko Shift. Pokud vám tedy více vyhovuje psát všechno malým a vlastnoručně se starat o to, kde bude velké písmeno, máte vyhráno.

Zkontrolujte si i kontakty

iPhone je velice chytré zařízení a tudíž si pamatuje veškeré záznamy, které máte uloženy v aplikaci Kontakty. To znamená, že pokud máte uložený kontakt pod jménem „Typek Pocitace“, tak si iPhone myslí, že se jedná o pravé jméno. Proto pokaždé, když napíšete uprostřed věty slovo týpek nebo počítače, automaticky se toto gramaticky správně myšlené slovo přepíše na Typek a nebo Pocitace. Příklad – chceme napsat větu „Ten týpek je skrze počítače fakt dobrý,“ ale iPhone nám větu napíše následovně: „Ten Typek je skrze Pocitace fakt dobrý.“ Proto vám doporučuji, abyste si projeli veškeré vaše kontakty, zda-li se zde něco podobného nenachází. Snad se 100% řešení tohoto problému dočkáme v jedné z dalších aktualizací iOS.