Zavřít reklamu

Tisková zpráva: Na první pohled je to jen malý rozdíl, kterého si ani nevšimnete, když se pozorně nepodíváte na adresu domény v prohlížeči. Ale to jedno S navíc je opravdu důležité.

Vyplývá to ze zkušeností jedničky na českém internetu, společnosti Seznam.cz a jejích klientů.

Největší výhodou protokolu HTTPS je jeho bezpečnost. Data odesílaná pomocí protokolu HTTPS jsou zabezpečena protokolem Transport Layer Security (TLS), který poskytuje tři klíčové vrstvy ochrany: šifrování, autentizaci a integritu dat. Například v internetovém bankovnictví už se bez HTTPS neobejde žádná banka.

Pokud poskytujete obsah vašeho webu bezpečně přes HTTPS, dokážete garantovat, že nikdo nezmění to, jak se stránka zobrazí uživateli. Protokol HTTP totiž data nešifruje a nikdy nelze určit, zda obsah, který si uživatel prohlíží, patří dané webové stránce. To se s využíváním HTTPS stát nemůže, i proto je to nejlepší cesta, jak ochránit uživatelská data a bránit se proti krádeži identity.

Navíc jsou webové stránky provozované na nezabezpečeném protokolu HTTP o mnoho pomalejší. Rychlost načítání HTTPS je vyšší díky takzvanému SPDY protokolu, který dokáže sdružovat požadavky na jednotlivé soubory.

Výhodou protokolu HTTPS je například i to, že ve Vyhledávání společnosti Seznam.cz jsou takové weby zvýhodňovány v přirozených výsledcích. Při jejich řazení je jedním z mnoha signálů relevance také to, zda web běží na zabezpečeném protokolu.

A jak na HTTPS přejít? Pomoci může článek, kde Jaroslav Hlavinka ze Seznam.cz radí, co si při přechodu na HTTPS pohlídat.

  • Další doporučení pro přesměrování webu jsou detailně popsaná tady
Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Diskuze k článku

Diskuze není pro tento článek otevřena.

Čtěte více