Zavřít reklamu

Když Apple v listopadu roku 2019 spustil svou vlastní videostreamovací platformu  TV+, poskytl svým uživatelům poměrně lákavou nabídku. Za koupi hardwaru jste totiž získali roční předplatné zcela zdarma jakožto takzvanou zkušební verzi. Tento „rok zdarma“ byl už navíc dvakrát cupertinským gigantem prodloužen, a to dohromady o dalších 9 měsíců. To by se ale mělo velice brzy změnit. Apple mění pravidla a od července při koupi nového zařízení již nezískáte roční předplatné, ale pouze tříměsíční.

Připomeňte si začátky  TV+

Tyto informace se objevili na oficiální webové stránce platformy  TV+. Když navíc vezmeme vůbec původní rok, kdy jablíčkáři sledovali obsah bezplatně a přičteme k němu ještě dalších 9 měsíců, zjistíme, že právě těmto uživatelům jejich předplatné vyprší začátkem zmiňovaného července. Zároveň nesmíme zapomenout upozornit, že pokud jste již v minulosti tuto zkušební verzi aktivovali, tak na ni znovu nemáte nárok. Touto změnou Apple každopádně sjednotí bezplatnou nabídku spolu se službou Apple Arcade, která slouží pro hraní jedinečných her na nejrůznějších jablečných zařízeních. Co tato změna ale konkrétně znamená?

Apple TV+ logo

Celá platforma  TV+ se pomalu rozrůstá a koncem letošního roku by měla nabídnout 80 originálních seriálů a filmů. Některé z nich se již nyní těší obrovské popularitě a úspěchům, a to zejména seriály jako Ted Lasso a The Morning Show. Změnou zkušební doby se ale konečně ukáže, zdali o službu mají lidé skutečně zájem. Analytici totiž odhadují, že se tato platforma může prozatím chlubit 30 až 40 miliony předplatiteli. Drtivá většina z nich ale vlastně nic neplatí a obsah sledují zdarma. Zdali dané číslo rapidně klesne, nebo si naopak Apple své lidi udrží, je prozatím nejasné. Služba každopádně vyjde na 139 korun měsíčně, případně jako součást balíčku Apple One.

Redaktor a student. Mimo redaktorskou činnost se také zajímá o svět populárních technologií. Svůj volný čas věnuje studiu a svým nejbližším.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    Upřímně apple tv+ za předplatné nestojí. Mam to teď na rok zdarma a už bych to býval i tak dávno zrušil nebýt Teheranu a Teda L. Až vyjdou druhé řady, tak to pak zruším.

celý text

Čtěte více.