Zavřít reklamu

Přesně před týdnem, při příležitosti vývojářské konference WWDC21, Apple představil nové operační systémy v čele s iOS 15. Ten přináší řadu skvělých novinek, kdy konkrétně vylepšuje FaceTime i Zprávy, upravuje notifikace, přináší nový režim Soustředění a řadu dalších. Po týdnu testování prvních beta verzí byla navíc objevena jedna zajímavá drobnost, která značně usnadní multitasking. Do iOS 15 totiž dorazila podpora funkce drag-and-drop neboli táhni a pusť, s jejíž pomocí lze napříč aplikacemi přetáhnout text, obrázky, soubory a ostatní.

Jak iOS 15 mění notifikace:

V praxi to funguje velice jednoduše. V takovém případě vám například z nativní aplikace Fotky postačí podržet prst na dané fotografii, kterou vzápětí můžete přesunout do Mailu jakožto přílohu. Veškerý obsah, který takto přesouváte, je takzvaně duplikován a nedochází tedy k jeho přesunu. Stejnou funkcí navíc iPady disponují už od roku 2017. U jablečných telefonů si ale budeme muset ještě chvíli počkat, jelikož oficiálně bude iOS 15 pro veřejnost uvolněn až na podzim.

Nutno však podotknout, že použití je poměrně krkolomné. Konkrétně je nutné jeden prst dlouze podržet na obrázku, textu či souboru a následně jej nepustit, zatímco druhým prstem přejedete do požadované aplikace, kde položku chcete překopírovat. Zde už pak prvním prstem přesunete například soubor do požadované pozice a máte hotovo. Samozřejmě se ale jedná o zvyk a určitě s funkcí nebudete mít problém. Jak to detailně vypadá ukázal Federico Viticci na svém Twitteru.

.