Zavřít reklamu

Musíme uznat, že příliš mnoho dnešních her opisuje jedna od druhé. Ač takový trend nemusí být úplně zjevný v oblasti nezávislých projektů, některé tříáčkové produkce se změnám sami vědomě brání a nabízejí pouze malé úpravy svých formulí, aby mohli úspěšné značky těžit co nejdéle. Je proto osvěžující, když narazíte na hru, která se nebojí nahlížet na médium po svém. Vývojář herní novinky Existensis se nezdráhá vzepřít konvencím a nabízí tak hráčům projekt, který kompletně vzešel z jeho tvůrčí svobody.

Existensis se těžko škatulkuje do nějakého existujícího žánru. Ve hře budete prozkoumávat nádherně ručně animovaný svět. Kromě jednoduchého skákání na plošinkách vás však příliš akce nečeká. Existensis je primárně o objevování zmíněného světa a nabírání umělecké inspirace. Hlavní hrdina hry „The Mayor“ je totiž spisovatelem, který marně hledá polibek múzy. S tím mu budete pomáhat v patnácti rozdílných prostředích, ve kterých potkáte nespočet zajímavých postav, jejichž příběhy se budou protínat s tím vaším.

Na konec hry dojdete během nějakých čtyř hodin. Podle toho, v jakém pořadí jste objevovali herní svět pak uvidíte jeden z patnácti možných konců, jež před vámi postaví váš zhmotněný magnum opus ve formě obrovské věže.  Existensis určitě nevypadá jako hra pro každého, musíme ale zatleskat vývojáři za to, že měl odvahu jít s kůží na trh a nabídnout svou vlastní vizi toho, jak by měla filozofická hra vypadat.

  • Vývojář: Ozzie Sneddon
  • Čeština: Ne
  • Cena: 12,49 euro
  • Platforma: macOS, Windows
  • Minimální požadavky na macOS: macOS 10.9.1 nebo novější, procesor Intel Core i7 na frekvenci 2,7 GHz, 4 GB operační paměti, grafická karta Geforce GT 650M nebo lepší, 2 GB volného místa

 Hru Existensis můžete stahovat zde

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více