Zavřít reklamu

Mnohé hry se snaží nabídnout tu nejrealističtější zkušenost simulace některého opravdového povolání. Některé z nich zapadají do podivných žánrů, které nejde ani úplně definovat, řada z takových projektů však dokáže dobře zapadnout například mezi takové strategie. Takovým případem je i převedení práce vlakového dispečera do herní formy. Takový úkol si na sebe vzali dva čeští vývojáři, kteří vystupují pod názvem studia Bitrich.info. Jejich novinka Rail Route, která vám ukáže, jak obtížné je koordinovat vlakové soupravy, právě vyšla na Steamu v předběžném přístupu.

Zdeněk Doležal a Michal Oprendek na stránkách hry deklamují, že jsou to oba vývojáři s léty praktických zkušeností, a na samotné hře je to vidět už z prvních obrázků a záběrů. Stylová minimalistická grafika je možná pouze nutným únikem od náročné práce s grafickými enginy, ke hře ale dobře sedí. Vzpomeňme si například na úspěšné Mini Metro, které své vláčky zobrazovalo jako různobarevné obdelníky. Se známým předchůdcem ovšem moc herních mechanik Rail Route nesdílí, v české hře jde o metodické uvažování a pečlivě strategické rozšiřování vaší železniční sítě.

Jako vlakový dispečer budete mít na výběr mezi dvěma herními módy. Jedním z nich jsou předpřipravené bodované hry, které sami vývojáři popisují jako hádanky, v nichž se budete snažit dosáhnout co nejvyššího skóre. Pro ty, co potřebují co největší volnost, je ovšem ve hře připraven nekonečný mód, v němž si hráči můžou vyzkoušet všechny herní mechaniky na maximum. Stavění nových tratí, úpravy složení jednotlivých vlakových souprav a vývoj nových technologií by měl podle vývojářů vystačit hráčům na minimální dobu desíti hodin. Na hru, která právě vstoupila do předběžného přístupu, ke které vývojáři slibují spoustu updatů jak od sebe samých, tak od aktivní komunity, jde tedy už teď o velmi propracovanou záležitost.

  • Vývojář: Bitrich.info
  • Čeština: Ano
  • Cena: 12,49 euro
  • Platforma: macOS, Windows, Linux
  • Minimální požadavky na macOS: macOS 10 nebo novější, procesor na frekvenci 1,6 GHz, 1 GB operační paměti, 500 MB volného místa

 Hru Rail Route můžete stahovat zde

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více