Zavřít reklamu

Max Lantern je vintage dobíjecí lucerna 3 v 1, která jasně dokládá, že i když si můžeme myslet, že už všechno bylo vymyšleno, není tomu tak. Tohle by vás totiž pravděpodobně nenapadlo. Jedná se nejen o zdroj světla, ale i zvlhčovač vzduchu nebo powerbanku. 

Zní to opravdu divoce, kupodivu to ale vypadá poměrně funkčně. Ostatně možná svému projektu úplně nevěřili ani jeho tvůrci, kteří v rámci Kickstarteru chtěli vybrat jen 5 000 dolarů. Podporovatelé jim však poslali již více jak 85 tisíc dolarů a je tak evidentní, že projekt dojde ke své realizaci. Do konce kampaně mu navíc zbývá ještě 14 dní.

Max Lantern je tedy primárně svítilna, která má doprovodit večerní atmosféru ať už u stanu, karavanu, nebo klidně jen na vaší pergole nebo ostatně ložnici. Nabízí tři nastavení světla (teplé, mixované a studené) i režim plamene, který vypadá, jako kdyby v lampě hořel skutečný oheň. Protože ta funguje i jako zvlhčovač vzduchu, vycházející pára jasně evokuje kouř. Zvlhčovač ale samozřejmě použijete spíše v interiéru. Aby toho nebylo málo, lucerna je i zdrojem pro vaše elektronické zařízení, protože disponuje 9 600mAh baterií.

Lucerna je poměrně kompaktní a na svém těle rovnou obsahuje ovládací prvky ke změně režimů. Baterie vystačí až na 18 hodin provozu lucerny (v režimu teplého světlo, které má 20 lumenů), nabíjí se skrze port USB-C. V režimu světla a zvlhčovače dokáže být v provozu 2,5 hodiny. Nádobka na vodu má kapacitu 100 ml. Vestavěný bezpečnostní systém zabraňuje vytečení vody, je zde přítomno i automatické vypnutí.

Na začátku kampaně bylo možné lucernu koupit za částku 49 dolarů, nyní je už za 56 dolarů. Plná cena poté bude 89 dolarů (cca 2 000 Kč). Variantně si můžete pořídit i pouzdro za 10 dolarů. Doručování je po celém světě a mělo by být zahájeno už v dubnu, takže krásně stihnete celou kempovací sezonu. Kampaň na Kickstarteru najdete zde.  

.