Zavřít reklamu
iWant

Policisté v New Yorku fasují iPhony – Nokie jim vydržely rok

iWant

O tom, že se policejní sbor v New Yorku chystá na celoplošnou výměnu svých služebních telefonů, jsme psali v loňském roce. Zpráva nás zaujala především z toho důvodu, že policisté přechází na telefony od společnosti Apple. Pro značku jde o poměrně zásadní věc, neboť se jedná o více než 36 tisíc telefonů, na které budou policisté z jednoho z největších měst na světě spoléhat den co den. Půl roku po oznámení je vše vyřízeno a v uplynulých týdnech začala distribuce prvních telefonů. Reakce policistů jsou velmi kladné. Klíčové však bude, jak se telefony osvědčí v praxi.

Policisté si mohli vybrat, zda-li chtějí iPhone 7 nebo iPhone 7 Plus. Na základě jejich preference probíhá od ledna rozdělování nových telefonů mezi členy jednotlivých policejních okrsků. Kompletní obměna se týká více než 36 tisíc telefonů. Původně to byly Nokie (modely Lumia 830 a 640XL), které sbor vyfasoval v roce 2016. Velmi brzy se však ukázalo, že tudy cesta nevede. New Yorská policie tak využila svého partnerství s americkým operátorem AT&T, který jim staré Nokie za iPhony bezplatně vymění.

Podle zástupkyně sboru jsou policisté z nových telefonů nadšení. Dodávky probíhají zhruba po 600 kusech za den, nějaký ten týden tedy kompletní obměna potrvá. Již nyní se však objevuje pozitivní zpětná vazba. Policisté si pochvalují rychlé a přesné mapové služby, stejně jako intuitivní a snadné ovládání. Nové telefony jim prý velmi pomáhají při vykonávání činnosti v terénu, ať už jde o běžnou komunikaci, navigování po městě či zabezpečování důkazů ve formě fotografií a videí. Cílem policejního sboru je, aby měl každý policista svůj vlastní moderní mobilní telefon, který mu pomůže při výkonu služby.

Zdroj: Macrumors, NY Daily