Zavřít reklamu

Na konci minulého roku se její jméno skloňovalo v souvislosti s některými debatami o hrách roku. Huntdown od vývojářského studia Easy Trigger Games sice v podobných konverzacích nakonec moc neuspěl, to ale můžeme připsat na vrub spíše jeho menší atraktivitě pro mainstreamového hráče, než kvůli jejím nesporným kvalitám. Retro střílečka, silně inspirovaná těmi nejlepšími osmdesátkovými žánrovkami v čele s legendární Controu, totiž dokázala vzít dech hráčům na takřka všech možných platformách, až na macOS. To se ale teď s jejím vydáním na jablíčkových počítačích konečně mění.

Ti, co znají například zmiňovanou Contru, nebo třeba další klasiky jako Metal Slug, budou jistě při pohledu na obrázky ze hry vědět, odkud vítr vane. Předtím než jsme stříleli z pohledu první osoby, bylo pro nás přirozeností různí nepřátele vybíjet v pohledu zboku. Takové hry zdobily vyzdobené bedny herních automatů a Huntdown nabízí to nejlepší z již polozapomenutého žánru. Jako první je to frenetická hratelnost, která vám nedá odpočinout. Ve futuristickém světě, kde ulicím vládnou gangy kriminálníků, vám po krku půjde kdekdo. K ruce si tak jako jeden z námezdních lovců budete moci přibrat i jednoho kamaráda v kooperativním režimu.

Sami nebo společně se tak můžete vypravit dát za vyučenou zločincům v kůži jedné ze tří dostupných postav. Vybrat si můžete mezi členkou speciálních jednotek Annou, zkorumpovaným policistou Johnem a ilegálně upraveným androidem Mow Manem. Každá z nich nabízí unikátní schopnosti, ale frenetického střílení a uskakování před náboji nepřátel si dosyta užijete, ať už budete hrát za kteroukoli z nich.

 Hru Huntdown můžete zakoupit zde

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více