Zavřít reklamu

Jak to jen vymyslet, abychom vzbudili pocit nedostatku a donutili lidi ještě více kupovat naše produkty, než dosud? Jasně, budeme recyklovat staré zprávy o vyprodaných skladech. Fungovalo to loni, bude to fungovat i letos. Alespoň takový pocit vyvolává aktuální informace o tom, že Apple upozadí výrobu iPadů na zvýšení produkce iPhonů 13, kterých je prostě nedostatek. 

Jistě, možná za to nemůže Apple, možná za to může magazín Nikkei Asia, kterému asi prostě jen došly náměty na fascinující zprávy, a tak recykluje ty staré. Mohl alespoň sáhnout trošku dál než jen do loňského roku. Pro osvěžení paměti: iPhony 12 byly nedostatkové zboží a Apple se zde uchýlil k přerozdělování dílů iPadu právě do nich. Rok utekl jako voda a Nikkei Asia opět informuje o tom, jak Apple musí redukovat výrobu iPadů, protože díly z nich osadí do iPhonů 13. A víte, co je na tom nejvtipnější? Loňský článek vyšel 5. listopadu, ten letošní 2. listopadu. A to není náhoda.

Podle finančních výsledků za čtvrté fiskální období roku 2021 je vidět, že iPady pěkně rostly. Jenže nás čekají Vánoce, nejlukrativnější období všech, kteří něco prodávají, ať už je to cokoli. A co je největší tahák Applu? Samozřejmě iPhony. Nikdo nezlehčuje čipovou a koronavirovou krizi. Komponent je prostě málo, což se ví. A bude jich málo i příští rok, což se také ví. Z loňského roku naopak víme, že přerozdělení dílů na ten důležitější produkt společnosti, už není nic nového. Možná se toto ostatně praktikuje již déle, jen to loni vyplavalo na povrch. A situace může být stejná i příští rok a ten další (a jsem zvědavý, jestli o tom zase bude Nikkei Asia patřičně informovat).

Ve zmiňované zprávě finančních výsledků hovořil i finanční ředitel Applu Luca Maestri. Ten odhalil, že se očekává, že všechny kategorie produktů v příštím čtvrtletí porostou, avšak kromě iPadu. Kdo umí počítat, sečte jedna a jedna a vyjde mu, že to vlastně dává smysl. iPad půjde do ústraní, potřebujeme prodávat iPhone, jeho komponenty tak dostane iPhone. A jaké to budou? Mělo by se jednat např. o napájecí čipy a komponenty LiDAR skeneru. 

Adam Kos

Není málo času, který máme, ale mnoho času, který nevyužijeme.

Jako bývalý konstruktér mám k technologiím skutečně blízko. Kolem společnosti Apple se točím již od vydání prvního iPhonu, už přes 10 let pak plním různá média svými příspěvky, a to jak webová, tak ta tištěná. Kromě toho rád koukám na kvalitní kinematografii a sbírám vintage náramkové hodinky.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    Ať dělám, co dělám, v článku nejen že nemůžu najít pointu, ale vlastně mi vůbec nedává smysl. Za zprávu o zjevně nastalé a existující situaci nejdřív označíte nějaké asijské noviny za bulvár, který recykluje staré zprávy….. dejme tomu, že je někdo zná a někoho zajímají…abyste ve zbytku článku zopakoval, potvrdil a označil za standardní situaci a praxi, přesně co píší. Když pominu, že odkazovaný článek o situaci informuje stejně jako všechna seriózní světová média, pak jste měl alespoň přestat psát v půlce a nepopřít si to rovnou sám.

celý text

Čtěte více.