Zavřít reklamu

Nativní Akcie pro Mac od Applu rozhodně nepatří mezi aplikace, které by na denní bázi používali všichni uživatelé bez rozdílu. Nástroj je určený zejména profesionálům nebo nadšencům, kteří se zajímají o trh s akciemi – to ale neznamená, že bychom tuto aplikaci měli v našem seriálu vynechat.

Seznam sledování

Pokud s Akciemi na Macu teprve začínáte, je zapotřebí si nejprve uspořádat seznam akcií – v tomto seznamu se vám zobrazí pouze ty položky, o které se zajímáte, a vy tak o nich budete mít okamžitý přehled. Jednotlivé položky můžete do seznamu přidat po zadání požadovaného výrazu do vyhledávacího pole v levém horním rohu. Po nalezení položky ji do seznamu přidáte kliknutím na tlačítko Přidat do seznamu sledovaných akcií v pravém horním rohu.

Volby zobrazení

Po rozkliknutí vybraného subjektu si v okně aplikace můžete všimnout grafu, který udává vývoj cen akcií. V horní části tohoto grafu najdete panel, na kterém si můžete nastavit zobrazení vývoje na 1 den, týden, měsíc, ale třeba také za rok nebo za celé období existence daného subjektu. Pokud chcete údaje na grafu změnit (na výběr je změna ceny, změna v procentech a tržní kapitalizace), můžete tak učinit po kliknutí na Zobrazení na liště v horní části obrazovky vašeho Macu. Přímo pod zmíněným grafem pak najdete podrobnější údaje, pod nimi se nachází titulky akciového zpravodajství – po kliknutí na titulek budete přesměrováni na daný článek na webu Yahoo Finance ve vašem výchozím webovém prohlížeči. Pokud vás zajímá hlavní akciové zpravodajství, klikněte na položku Obchodní zprávy v horní části levého panelu okna aplikace.

.