Zavřít reklamu

V dnešním díle našeho pravidelného seriálu o nativních aplikacích Applu se budeme věnovat aplikaci TV pro iPhone. Nastavení a práce s ní opravdu není nic složitého, začínající uživatelé ale náš návod zajisté uvítají.

Navzdory svému názvu neslouží aplikace TV pouze k přehrávání původního obsahu ze streamovací služby Apple TV+, ale také k přehrávání filmů a dalšího obsahu z vaší iTunes knihovny. Můžete si zde ale předplatit také různé stanice. Pro přehled o tom, jaké stanice jsou v rámci TV k dispozici, zajeďte na displej až zcela dolů – zobrazí se vám seznam dostupných stanic. Po klepnutí na Prouzkoumat kanál získáte bližší informace o jeho obsahu, vybrané kanály si můžete také vyzkoušet na 7 dní zdarma.

Na hlavní obrazovce aplikace TV (po klepnutí na Přehrát v levém dolním rohu) naleznete různé panely – v sekci Nadcházející se nachází nedávno přidané nebo zakoupené tituly, sledované epizody seriálů a dalšího obsahu, takže můžete snadno pokračovat tam, kde jste naposledy skončili. Panel Na co se podívat obsahuje doporučený obsah. Vzhledem k tomu, že je aplikace TV propojená s iTunes, najdete zde i doporučení na předobjednávky filmů z iTunes, zajímavé akce, balíčky, nebo tematické nabídky filmů. Po klepnutí na jednotlivé tituly získáte další informace. Pro odstranění titulu z fronty dlouze podržte prst na položce a zvolte Odstranit ze sekce Nadcházející. Pokud máte předplacenou službu Apple TV+, zahájíte přehrávání obsahu klepnutím na titul a poté klepnutím na Přehrát, u obsahu z iTunes je zapotřebí klepnout na titul, vybrat možnost zakoupení nebo vypůjčení a potvrdit platbu. Po vypůjčení filmu máte 30 dní na jeho první spuštění. Jakmile film poprvé spustíte, můžete jej přehrát, kolikrát chcete, dokud neuplyne výpůjční lhůta 48 hodin. Když výpůjční lhůta vyprší, bude film smazán.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více