Zavřít reklamu

S příchodem operačního systému macOS 10.15 došlo v oblasti správy a přehrávání médií na Macu k zásadní změně. Namísto aplikace iTunes se uživatelé dočkali tří oddělených aplikací – Hudba, Apple TV a Podcasty. V následujících dílech našeho seriálu o nativních aplikacích Applu se budeme věnovat aplikaci Apple TV.

Pokud chcete aplikaci Apple TV na Macu používat k nákupu a půjčování filmů nebo sledování pořadů v rámci služby   TV+, neobejdete se bez svého Apple ID. Pokud z jakéhokoliv důvodu ještě nejste v aplikaci ke svému Apple ID přihlášeni, klikněte na nástrojové liště v horní části obrazovky vašeho Macu na Účet -> Přihlásit se, a zadejte veškeré potřebné údaje. Pro změnu údajů účtu klikněte v aplikaci Apple TV na nástrojové liště v horní části obrazovky Macu na Účet -> Zobrazit můj účet. Vyberte položku Úpravy, zadejte příslušné změny a po dokončení zadávání klikněte na Hotovo. Pokud si chcete v aplikaci Apple TV prohlédnout historii svých nákupů, klikněte opět na nástrojové liště v horní části obrazovky na Účet -> Zobrazit můj účet. V kartě s informacemi o účtu klikněte v kategorii Historie nákupů na Zobrazit vše. V seznamu nákupů, který se vám zobrazí, najdete veškeré položky seřazené od těch nejnovějších. Pro získání podrobností o vybraném nákupu klikněte na Více.

Pro některé účely, jako je třeba přehrání specifických položek, bude zapotřebí váš Mac autorizovat. Autorizaci provedete po kliknutí na Účet -> Autorizace -> Autorizovat počítač. Autorizovat můžete až pět počítačů (jak Macy, tak i PC). Pro deautorizaci počítače (například před jeho prodejem) klikněte na Účet -> Autorizace -> Deautorizovat počítač. Deautorizovat můžete i počítač, ke kterému již nemáte přístup. Stačí kliknout na Účet -> Zobrazit můj účet, kde na pravé straně kliknete na Deautorizovat vše.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více