Zavřít reklamu

Náš pravidelný seriál o nativních aplikacích Applu pokračuje dalším dílem o Domácnosti pro iPhone. Tentokrát si povíme něco více o ovládání příslušenství v nativní Domácnosti na iPhonu a tom, jakými způsoby můžete svou chytrou domácnost ovládat z svého iPhonu.

Jak jsme si řekli již v předešlém díle, příslušenství vaší chytré domácnosti můžete v nativní aplikaci Domácnost na iPhonu ovládat přímo v prostředí aplikace, prostřednictvím Siri nebo v Ovládacím centru. Pro ovládání v aplikaci Domácnost klepněte na spodní liště na Domácnost nebo Místnosti. Jednotlivá zařízení zde můžete rychle vypínat a zapínat jednoduchým klepnutím na dlaždici s jejich názvem. Pokud dlaždici podržíte déle, zobrazí se vám další ovládací prvky v závislosti na druhu příslušenství. V pravém dolním rohu karty s dalšími ovládacími prvky příslušenství se nachází také tlačítko pro přechod do nastavení. Pokud je do vaší chytré domácnosti zapojeno více prvků, bude se na hlavní obrazovce aplikace Domácnost zobrazovat jejich výběr v závislosti na denní době. Pro ovládání příslušenství z Ovládacího centra aktivujte Ovládací centrum na svém iPhonu a dlouze stiskněte symbol aplikace. Pokud ikonku aplikace Domácnost nevidíte v Ovládacím centru, můžete její zobrazování aktivovat v Nastavení -> Ovládací centrum v sekci Další ovládací prvky.

Pokud chcete v Ovládacím centru zobrazovat i jednotlivé příslušenství, aktivujte v Nastavení -> Ovládací centrum položku Zobrazit ovládání domácnosti. Své chytré příslušenství můžete ovládat také prostřednictvím virtuální asistentky Siri – stačí ji aktivovat a zadat příkaz – buďto název scény („Good Night“, „Good Morning“, „Evening“), nebo akci, kterou má vybrané příslušenství provést („Set Lightbulb to 100 %“, „Purple“, „Close the Blinds“).

.