Zavřít reklamu

Domácnost na iPhonu je skvělým nástrojem ke správě a ovládání veškerého vybavení vaší chytré domácnosti, které je kompatibilní s platformou HomeKit. Právě Domácnosti se budeme věnovat v několika následujících dílech našeho seriálu o nativních aplikacích Applu, v prvním díle se jako vždy seznámíme s jejími naprostými základy.

S pomocí nativní Domácnosti můžete přidávat, ovládat a automatizovat prvky Smart Home, které nabízí kompatibilitu s HomeKitem – žárovky, čidla, chytré televizory, zabezpečovací zařízení, žaluzie, zásuvky a mnoho dalšího. K ovládání připojených zařízení a spuštění automatizací můžete využít buďto prostředí samotné aplikace, Ovládací centrum na vašem iPhonu, nebo hlasovou asistentku Siri. Domácnost na iPhonu vám umožňuje také vytvářet scény, kterým se budeme věnovat v následujících dílech.

Pokud chcete do Domácnosti přidat nové příslušenství, nejprve se ujistěte, že je dané zařízení připojené k napájení, zapnuté, a může se připojit na vaši domácí Wi-Fi síť. Spusťte aplikaci Domácnost, klepněte na panel Domácnost a poté na “+”v pravém horním rohu. V menu, které se vám zobrazí, zvolte Přidat příslušenství, a buďto naskenujte kód na příslušenství nebo na jeho obale, nebo v jeho těsné blízkosti přidržte svůj iPhone, a dále postupujte podle instrukcí na displeji vašeho iPhonu. V horní části karty příslušenství klepněte na pole s jeho názvem a pokud chcete, pojmenujte ho podle svého.

.