Zavřít reklamu

V seriálu o nativních aplikacích Applu se i dnes budeme věnovat aplikaci Domácnost v prostředí iPhonu. Tentokrát si probereme možnosti úpravy názvů a ikonek příslušenství, jeho seskupování do skupin a kontrolu stavu domácnosti.

Pokud chcete upravit příslušenství v nativní Domácnosti na vašem iPhonu, dlouze podržte prst na dlaždici vybraného zařízení. Zobrazí se vám karta zařízení, v jejímž dolním rohu klepnete na ikonku ozubeného kolečka, případně přejedete prstem směrem nahoru. Pro přejmenování příslušenství klepněte na ikonku malého křížku napravo od jeho názvu. Pokud chcete u vámi vybraného příslušenství změnit ikonu vámi vybraného zařízení, klepněte na ni v políčku s názvem příslušenství, vyberte novou ikonu ze seznamu a v pravém horním rohu klepněte na Hotovo.

Jednotlivá příslušenství můžete v nativní Domácnosti na iPhonu také seskupovat pro snazší a rychlejší ovládání. Podržte prst nma dlaždici příslušenství a klepněte na ikonku ozubeného kolečka v pravém dolním rohu, případně přejeďte prstem směrem nahoru, a poté klepněte na volbu Seskupit s dalšími příslušenstvími. Pojmenujte vytvořenou skupinu a klepněte na Hotovo. V aplikaci Domácnost na iPhonu si můžete nechat také zobrazit informace o případných problémech, vyžadujících vaši pozornost – slabá baterie, světlo rozsvícené ve dne, nebo problémy s aktualizací. Pro zobrazení stavu domácnosti spusťte aplikaci Domácnost a klepněte na panel Domácnost v levém dolním rohu. V horní části okna aplikace pod nápisem Domov se vám zobrazí přehled příslušenství spolu s případnými informacemi o potížích.

.