Zavřít reklamu

V našem seriálu o nativních aplikacích Applu stále ještě pokračujeme s Kalendářem. V uplynulých dílech jsme si probrali základy práce s kalendářem a vytváření událostí, dnes se blíže podíváme na tvorbu, úpravu a mazání opakovaných událostí.

Pro úpravu události na ni můžete dvakrát kliknout. Pokud chcete změnit čas začátku nebo konce vybrané události, stačí přetáhnout její horní nebo dolní okraj na požadované místo. Pokud chcete změnit datum události, můžete ji přetáhnout na jiný den – tento způsob úpravy lze použít i v případě změny času události. Pro smazání stačí vybrat událost a stisknout klávesu pro smazání, případně na událost kliknout pravým tlačítkem myši a zvolit Smazat.

V nativním Kalendáři na Macu můžete vytvářet a nastavovat také opakující se události. Na vybranou událost nejprve dvakrát klikněte a poté klikněte na její čas. Klikněte na Opakování a vyberte požadovanou variantu opakování. Pokud v nabídce nenacházíte plán, který by vám vyhovoval, klikněte na Vlastní -> Četnost, a zadejte potřebné parametry – událost se může opakovat každý den, týden, měsíc nebo třeba rok, můžete ale nastavit také detailnější opakování, jako je třeba každé druhé úterý v měsíci. Pokud chcete opakovanou událost upravit, dvakrát na ni klikněte a poté klikněte na čas. Klikněte na místní nabídku Opakovat, upravte volby, klikněte na OK a poté na Změnit. Pokud chcete smazat všechny výskyty opakované událost, vyberte první výskyt, stiskněte klávesu pro mazání a zvolte Smazat vše. Pokud chcete smazat jen vybrané výskyty opakované události, vyberte požadované výskyty kliknutím se stisknutou klávesou Shift, stiskněte klávesu pro mazání a zvolte smazání vybraných událostí.

.