Zavřít reklamu

V seriálu o nativních aplikacích Applu se nyní věnujeme Kalendáři na Macu. V tomto díle si blíže rozebereme přidávání, úpravy a mazání událostí.

Události můžete v nativním Kalendáři na Macu přidávat více způsoby. Jedním z nich je určit přetažením ukazatele v zobrazení Den nebo týden začátek a konec události. V okně události pak už jen stačí zadat název a další detaily. Novou událost můžete přidat tkaé dvojitým kliknutím v horní části v sekci celodenních událostí, případně v zobrazení Měsíc dvojitým kliknutím na příslušný den. Nativní Kalendář na Macu nabízí podporu pro zadávání událostí v přirozeném jazyce. Klikněte na panelu nástrojů na symbol “+” a zadejte událost ve stylu “Večeře s Petrem v pátek v 18.00”. Událost se automaticky vytvoří ve vámi zadaném čase, vy ji můžete následně upravit. U událostí můžete také zadávat výrazy “snídaně” nebo “ráno” (9.00), “oběd” nebo “poledne” (12.00) a “večeře” nebo “večer” (19.00).

Pokud chcete v nativním Kalendáři na Macu vytvořit událost v jiném než výchozím kalendáři, klikněte na tlačítko “+” a dlouze jej podržte. V Kalendáři na Macu je také možné kopírovat podrobnosti z dřívějších událostí. Nejprve dvojitým kliknutím vyberte událost, jejíž detaily chcete nahradit. Začněte se zadáváním stejného názvu, jaký má kopírovaná událost – měl by se vám zobrazit automatický seznam návrhů, ve kterém pak už jen stačí vybrat požadované detaily a přidat je k nově vytvořené události. Pokud vybranou událost zkopírujete v zobrazení Měsíc, bude zkopírován také čas události.

.