Zavřít reklamu

Dnešní díl našeho pravidelného seriálu o nativních aplikacích Applu bude opět krátký. Budeme se v něm totiž věnovat nativní Kalkulačce na Macu, a popíšeme si, jak v ní provádět základní i pokročilejší výpočty a jak s ní pracovat co nejefektivněji.

Nativní Kalkulačku na Macu můžete používat hned ve třech různých režimech – jako základní, vědeckou a programátorskou kalkulačku. Pro přepínání mezi jednotlivými režimy klikněte na nástrojové liště v horní části obrazovky vašeho Macu na Zobrazení a vyberte požadovanou volbu. Pokud chcete nativní Kalkulačku na Macu použít k převodu jednotek, zadejte do ní nejprve výchozí hodnotu a poté na nástrojové liště v horní části obrazovky zvolte Převést a vyberte požadovanou kategorii. Pro zaokrouhlení výsledků klikněte na horní liště na Zobrazení -> Desetinná místa, a vyberte požadovaný počet. Pro zadávání složitých výpočtů v RPN klikněte na nástrojové liště v horní části obrazovky na Zobrazení -> Režim RPN.

Pokud se vám výsledek výpočtu na Kalkulačce nezobrazil v požadovaném formátu, můžete kliknutím na příslušnou klávesu pod displejem přepnout do oktalového, decimálního nebo hexadecimálního formátu. Pokud se ve výsledku z programátorské kalkulačky nezobrazují žádná desetinná místa, klikněte na liště v horní části obrazovky na Zobrazení -> Základní nebo Zobrazení -> Vědecké. Pro kontrolu zadaných hodnot klikněte na Okno -> Zobrazit pásku, pro zobrazení čárkového oddělovače klikněte na Zobrazení -> Zobrazovat oddělovač listů.

.