Zavřít reklamu

Pokud kromě jablečného světa sledujete také všeobecný svět informačních technologií, tak vám zajisté před několika dny neunikla ne tak úplně šťastná zpráva, která se týká Google Fotek. Jak jistě někteří z vás ví, tak bylo možné Google Fotky využít jakožto skvělou a bezplatnou alternativu iCloudu. Konkrétně jste tuto službu mohli využít pro bezplatné zálohování fotografií a videí, byť tedy v „pouze“ vysoké kvalitě a nikoliv v té původní. Google se však tuto „akci“ rozhodl ukončit a za využití Google Fotek musí uživatelé začít platit. V případě, že platit nechcete, tak se teď možná ptáte, jakým způsobem můžete všechna data z Google Fotek stáhnout, abyste o ně nepřišli. To se dozvíte v tomto článku.

Jak stáhnout všechny fotografie z Google Fotek

Někteří z vás si mohou myslet, že lze stažení všech fotografií a videí provést přímo v rámci webového rozhraní Google Fotek. Opak je však pravdou, jelikož zde lze stáhnout jednotlivá data po jednom – a komu by se takto chtělo stahovat stovky či tisíce položek. Dobrou zprávou ale je, že možnost pro stažení všech dat najednou existuje. Postupujte tedy následovně:

 • Prvně je nutné, abyste na vašem Macu či počítači přešli na stránky Takeout od Googlu.
 • Jakmile tak učiníte, tak se přihlaste k vašemu účtu, který používáte u Google Fotek.
 • Po přihlášení klepněte na možnost Zrušit výběr všech.
 • Poté sjeďte níže a u možnosti Fotky Google zaškrtněte čtvercové políčko.
 • Nyní sjeďte úplně dolů a klepněte na tlačítko Další krok.
 • Stránka vás poté přesune zpět nahoru, kde si nyní vyberte Způsob dodání dat.
  • K dispozici je možnost zaslání odkazu ke stažení na mail, popřípadě uložení na Google Disk, Dropbox a další.
 • V sekci Frekvence se poté přesvědčte, že máte aktivní možnost Exportovat jednou.
 • Nakonec si zvolte typ souboru a maximální velikost jednoho souboru.
 • Jakmile vše nastavíte, tak klepněte na tlačítko Vytvořit export.
 • Ihned poté začne Google připravovat všechna data z Google Fotek.
 • Poté vám na mail přijde potvrzení, později pak informace o dokončení exportu.
 • Z odkazu v mailu poté můžete veškerá data z Google Fotek stáhnout.

Určitě se ptáte, jak dlouho vlastně vytvoření datového balíčku se všemi fotkami a videy trvá. V tomto případě záleží na tom, kolik položek v rámci Google Fotek máte zálohovaných. Jestliže máte pár desítek fotek, tak se export vytvoří během pár sekund, jestliže však v Google Fotkách máte tisíce fotek a videí, tak se doba vytváření může prodloužit na hodiny či dny. Dobrou zprávou každopádně je, že nemusíte mít při vytváření exportu celou dobu zapnutý prohlížeč a počítač. Vy pouze zadáváte požadavek, který vykonává Google – prohlížeč tedy můžete zavřít a začít dělat cokoliv jiného. Veškeré fotky a videa jsou poté exportována do alb. Stažená data pak můžete umístit například na váš domácí server, popřípadě je můžete přesunout na iCloud, apod.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

  Může mi někdo vysvětlit, proč stahovat všechno z GPhotos, když až do příštího roku je to zdarma, všechno, co tam do té doby nahraju bude taky zdarma a pak mám pořád ještě 15GB kvótu zdarma, zatímco na iCloud mam jen 5GB? A to nemluvím o tom, že sdílet přes to cokoli s někým mimo Apple je velký problém,

  Konečně napsal někdo rozumné a vystihující shrnutí té nafouknuté bubliny co zase kdejaký pisálek překrucuje a pak čtete “výstižné” titulky typu “ Google Fotky končí” nebo že budou zpoplatněny jako by se mělo stát už zítra a hlavně když si dáte možnost “ukaž mi přibližný odhad za jak dlouho mi dojde úložiště až budu mít “jen” 15Gb tak mě to napsalo že při mém stylu zálohování mě dojde prostor za 2roky a to rozhodně nešetřím místem….

  Vám dojde prostor za 2 roky, jiným uživatelům třeba za 2 měsíce. I kvůli tomu mohou uživatelé přejít na konkurenční službu, důvodů je hned několik.

  Mám takovou malou zkušenost s exportem fotek z Google na iCloud. Není to moc zábavná činnost. Fotky mám v počítači a chtěl jsem je importovat na iCloud, ale z 5500 fotek se jich importovalo třeba pouze 1500. Zkoušeno několikrát. Nemám mac, tam to možná bude fungovat. Zkusil jsem postup, kdy na iPhone prostě v aplikaci Google fotky označím všechny fotky a uložím je do telefonu, což taky moc nefunguje. Pokud je fotek označeno víc jak 50 najednou nebo je mezi nimi video, tak ukládání skončí chybou. Ani ukládání po padesáti fotkách není na 100% úspěšné. Pokud se stane, že tato chyba vznikne a kopírujete znovu stejné fotky v domnění, že se doplní chybějící, tak rozhodně ne. Výsledek je takový, že máte nakonec mnoho fotek vícekrát a musíte je nakonec promazat. Takže pokud se do toho chcete někdo pustit, počítejte s tím, že to není příjemné prožití následujících hodin. Duplicitní fotky promazávám čas od času ještě dnes.

  No, máte limit 15 GB! Když to nestačí 1) da se za pár drobných koupit více 2) můžete si založit další Google účet, dostanete zase 15 GB a zálohovat do něj…. Atd…. ?

  Spíše by mě zajímalo, jak dostat všechny fotky z iCloudu. Nedávno jsem fotky nahrával na NAS a šlo to jen po tisícovkách, ale problém byl, že jsem tisíc fotek musel odhadnout (není tam žádné počítadlo), pokud to bylo 1001, tak už se to blokovalo a musel jsem začít s označováním znovu. Protože těch fotek bylo opravdu dost, bylo to nakonec asi na 10x s tím, že jsem se dostal s odhadem na cca 850 (jednotlivě počítat to nelze, zabralo by to moc času). Dělal jsem to na desktopu v prohlížeči přístupem na iCloud ve Windows . Celkově to zabralo dost času. Nyní to je už hotové a budu zálohovat od posledního data. A proč to dělám? Právě pro tyto situace, jako s Googlem. Sice mám 2TB předplaceno, ale i toto se mi pomalu ale jistě plní.

  Mám i jiná cenná data než fotky (těch je asi nejvíc) a raději jsem investoval do domácí NAS.
  Mám doma, pod kontrolou, můžu si s tím dělat co chci přístup zvenčí taky není problém. Navíc je to pro celou rodinu,. Když si spočítám náklady, vyjde to přijatelně. Kdo má jen fotky a ukládá jen co má význam, by měl vystačit se zálouhou na ext. disku.

celý text

Čtěte více.