Zavřít reklamu

Funkci kopírovat a vložit zná opravdu každý – přiznejme si, kdo z nás při tvoření školního projektu či čehokoliv jiného tuto funkci alespoň jednou nepoužil. Pokud nějaký obsah na zařízení zkopírujete, tak dojde k jeho uložení do tzv. kopírovací schránky. Tuto schránku si můžete představit jakožto paměť zařízení, do které se ukládají jednotlivá data. Apple však u svých zařízení nabízí Univerzální schránku, díky které můžete jednoduše například zkopírovat určitou věc na iPhonu, a poté ji vložit na Macu. Pojďme se společně v tomto článku podívat, jak lze Univerzální schránku aktivovat, a co dělat v případě, že nefunguje.

Jak aktivovat Univerzální schránku

Univerzální schránka je součástí funkce s názvem Handoff. To znamená, že na všech vašich zařízeních, ve kterých ji chcete využít, musíte mít funkci Handoff aktivovanou. Níže naleznete postup pro aktivaci Handoff na jednotlivých Apple zařízeních:

iPhone a iPad

 • Na vašem iOS či iPadOS zařízení otevřete nativní aplikaci Nastavení.
 • Zde poté sjeďte o něco níže a rozklikněte kolonku Obecné.
 • Jakmile tak učiníte, tak se přesuňte do sekce AirPlay a Handoff.
 • Zde už jednoduše stačí přepínač u funkce Handoff přepnout do aktivní polohy.

Mac

 • Na vašem Macu či MacBooku najeďte kurzorem do levého horního roku, kde klepněte na ikonu .
 • Z menu, které se zobrazí, vyberte možnost Předvolby systému…
 • Poté se zobrazí nové okno, ve kterém se přesuňte do sekce Obecné.
 • Zde už jen stačí, abyste úplně dole zaškrtli políčko u funkce Povolit Handoff mezi Macem a zařízeními přes iCloud.

Jakmile tento postup dokončíte, tak už by vám měla Univerzální schránka fungovat. Můžete to vyzkoušet tak, že si klasicky zkopírujete na iPhone nějaký text (označit a Kopírovat), a poté na Macu stiskněte Command + V. Text, který jste zkopírovali na iPhone, se vloží na Macu. Berte samozřejmě v potaz, že takto můžete pracovat jen s těmi zařízeními, která máte vedená pod stejným Apple ID. Tak stejně je nutné, abyste měli na obou zařízení aktivní Bluetooth a zároveň byste se měli nacházet také na stejné Wi-Fi síti. Pokud ani poté Univerzální schránka nefunguje, tak obě zařízení restartujte. Poté ještě proveďte vypnutí a opětovné zapnutí Bluetooth a Wi-Fi.

Diskuze k článku

  Nezlobte se na mě, ale tady zase píšete o něčem, o čem houby víte a díky tomu plácáte docela dost nesmyslů. Myslím si, že většina uživatelů mívá funkci Handoff standardně zapnutou, aniž o tom ví, takže jim to po applovsku „prostě funguje“, aniž by pro to museli něco dělat – někde to zapínat. A aby to fungovalo, musí být zúčastněná zařízení na stejném iCloud účtu, přičemž vůbec nemusí být ve stejné wifi síti, dokonce wifi ani nemusejí mít zapnuté, jen zkrátka musejí být online. Zmínku o zařízeních vedených pod stejným Apple ID beru jako mimořádně laický výraz, který se nedá považovat ani za pravdu, ani za lež, ale prostě nesmysl. Stejně tak i rady o zapnutí a vypnutí bluetooth a wifi – tyhle věci s tím vůbec nijak nesouvisí – tohle není AirDrop.

  Nesmysly rozhodně neplácám a mluvím z vlastní zkušenosti. Čas od času se Handoff po aktualizaci může deaktivovat, což je důvod pro nefunkční Univerzální schránku. Obě dvě zařízení pak musí být připojena k Wi-Fi – nemusí být sice na stejné, avšak pokud jsou, tak se nesetkáte s delší prodlevou, než se určitá data z druhého zařízení vloží. Rady ohledně vypnutí a zapnutí Wi-Fi a Bluetooth rozhodně s Univerzální schránkou souvisí a mohou se tímto případné problémy vyřešit. Stačí si projít různá fóra.

  Pavle, lžeš. Stačí si to prakticky vyzkoušet – vypnout wifi. A lžeš i v tom ostatním.

  Pavle, když už sem postuješ odkaz, tak by sis měl pořádně přečíst tu stránku, na kterou odkazuje. Handoff a univerzální schránka tam nejsou považovány za to samé. A kdyby sis to prakticky vyzkoušel, skutečně bys přišel na to, že univerzální schránku je možné používat i bez wifi, bez BT a vůbec bez těch podmínek, které jsou potřebné pro fungování Handoff. Ano, Handoff musí být zapnuté, ale tím to končí. Stačí být prostě online. Vyzkoušeno. ?

celý text

Čtěte více