Zavřít reklamu

Operační systém iOS sice nabízí vlastní aplikaci pro překládání, ta ale z různých důvodů nemusí nutně vyhovovat úplně všem uživatelům. Pokud pátráte po ideálním pomocníkovi, který vám na vašem iPhonu pomůže s překládáním, můžete vyzkoušet některou z pětice aplikací, které vám představíme v dnešním článku.

Translate Free

Aplikace Translate Free nabízí podporu pro více než padesát jazyků včetně češtiny, funkci překladu textu i konverzace s možností vizuální úpravy výsledku překladu, a řadu dalších užitečných funkcí. Jedná se navíc o multiplatformní software s možností synchronizace napříč zařízeními, možností uložení pro offline přečtení a podporu přehrávání výslovnosti.

Aplikaci Translate Free stáhnete bezplatně zde.

Microsoft Translator

Aplikace Microsoft Translator je bezplatný osobní kapesní překladatel nejen pro váš iPhone, ale také pro Apple Watch. Nabízí podporu více než sedmi desítek různých jazyků s možností stažení pro offline použití, podporu překladu s využitím rozpoznání textu na fotografiích, překlad řeči i funkci rozdělené obrazovky pro konverzaci dvou osob. Součástí je i slovníček frází, průvodce výslovností a řada dalších skvělých funkcí.

Aplikaci Microsoft Translator stáhnete bezplatně zde.

Translator with Speech

Aplikace s názvem Translator with Speech nabízí funkci okamžitého překladu jakéhokoliv do textu do některého z 88 podporovaných jazyků. Součástí aplikace je i funkce ukázky výslovnosti, stejně jako funkce přepisu mluvené řeči do textu. Aplikace také ukládá do své databáze předchozí překlady, a umožní vám připravit si překlady s předstihem pro situace, kdy nebudete mít k dispozici internet.

Aplikaci Translator with Speech stáhnete bezplatně zde.

iTranslate Converse

Aplikace iTranslate Converse nabízí v jednoduchém a přehledném uživatelském rozhraní možnost překladu jednotlivých výrazů i celých frází. Disponuje možností práce s psaným textem i řečí, nabízí funkci detekce jazyků a spoustu dalšího. Aplikace iTranslate Converse je k dispozici také ve verzi pro Apple Watch. Jedná se o software, který je ke stažení zdarma, za neomezené funkce budete muset zaplatit – cena jednotlivých bonusových funkcí činí jednorázově 25 korun.

Aplikaci iTranslate Converse stáhnete zde.

SayHi Translate

S pomocí aplikace SayHi Translate můžete rychle překládat mezi desítkami jazyků včetně češtiny, a to rychle, spolehlivě a zdarma, a včetně hlasového překladu, u vybraných jazyků nabízí navíc také podporu dialektu. SayHi Translate se může dále pochlubit moderním, přehledným uživatelským rozhraním, snadným ovládáním, možností přizpůsobení rychlosti přehrávání výslovnosti a dalšími funkcemi.

Aplikaci SayHi Translate stáhnete bezplatně zde.

.