Zavřít reklamu

K překladu webových stránek lze využít hned několik různých cest. Kromě vašich vlastních překladatelských schopností se může jednat také o různé aplikace třetích stran, pomoci si ale můžete také zkratkou Google Translate Site, kterou vám představíme v našem dnešním článku.

Pokud máte na vašem iOS zařízení nainstalovanou některou z novějších verzí operačního systému iOS, určitě jste si stihli všimnout, že webový prohlížeč Safari nabízí možnost překladu webových stránek. V době tvorby tohoto článku ale zatím ve výčtu dostupných jazyků chyběla čeština. Pokud byste si chtěli do češtiny nechat přeložit vybraný obsah webu, museli byste k tomuto účelu bud’to použít některou z aplikací třetích stran, nebo text zkopírovat a vložit do překladače. Další možností je použití zkratky s názvem Google Translate Site. Ta se po její instalaci automaticky objeví v kartě sdílení, a vy jejím prostřednictvím můžete snadno a rychle překládat obsah webu.

Po aktivaci zkratky se v horní části displeje vašeho iPhonu objeví možnosti překladu, vy můžete jednoduše navolit požadované jazyky a provést automatický překlad. Pochopitelně se jedná o překlad z Google Překladače se vším, co k němu patří, je potřeba tedy výsledek brát s jistou rezervou. Zkratka ale funguje dobře, spolehlivě a rychle. Nezapomeňte, že odkaz na stažehí dané zkratky je zapotřebí otevřít v prostředí webového prohlížeče Safari na zařízení, do kterého chcete zkratku instalovat. Ujistěte se také, že jste v Nastavení -> Zkratky povolili používání nedůvěryhodných zkratek.

Zkratku Google Translate Site stáhnete zde.

.