Zavřít reklamu

Díky moderním aplikacím, které zvládne obsluhovat naprosto každý, můžeme při plánování určitého projektu komukoli názorně předvést naše myšlenky v podobě prezentace. K vytvoření poutavých děl však rozhodně nepotřebujete počítač, stačí vám mobilní telefon nebo tablet. Apple pro svá zařízení nabízí vcelku funkční a graficky povedené řešení v podobě Keynote, my si však ukážeme konkurenční produkty, a také aplikace přistupující na prezentování trochu jiným způsobem.

Microsoft PowerPoint

PowerPoint ze sady kancelářského balíku Office, který je určen na tvorbu prezentací, je asi zbytečné déle představovat. Patří mezi nejpokročilejší aplikace tohoto druhu, a to samé se dá říci i o mobilní verzi. Oproti té pro Windows či macOS je sice okleštěná, jak základní formátování, tak i animace, přechody nebo třeba předváděcí režim naštěstí nechybí. Potěší jednoduchá aplikace pro Apple Watch, která umožňuje přepnutí na předchozí či další snímek při prezentování. Prostřednictvím mobilního PowerPointu je také možné spolupracovat na prezentaci s ostatními uživateli. Microsoft všechny změny automaticky zálohuje na OneDrive, je tedy zbytečné se strachovat ze ztráty nedokončeného projektu. Abyste odemknuli všechny funkce a mohli pracovat na obrazovce větší než 10.1 palce, bude nutné aktivovat předplatné Microsoft 365.

Aplikaci Microsoft PowerPoint nainstalujete zde

Google Prezentace

Většina z vás asi prezentační software od Googlu zná spíše z webového prostředí, je však k dispozici ke stažení jak pro iPhone, tak iPad. Co se týče samotné tvorby, o bůhvíjak pokročilou aplikaci se nejedná, efektivní a poutavou prezentaci zde ale vytvoříte. Jako ve všech Google aplikacích, i v případě Prezentací si užijete obšírné možnosti spolupráce, a to díky úložišti Google Drive. Přímo v prostředí Google Prezentace pak můžete své prezentace sdílet na schůzku skrze Google Meet nebo do podporované televize s Androidem. Samozřejmostí je automatické ukládání souborů, strach ze ztráty dat je tedy opět zbytečný.

Aplikaci Google Prezentace nainstalujete zde

Curator

Kromě velice dobře známých programů si pro mobilní zařízení můžete nainstalovat méně populární, ale přesto kvalitní aplikace. Mezi ně patří například Curator. Je perfektně přizpůsobený pro dotykové obrazovky iPhonu a iPadu, těšit se tedy můžete na přetahování obrázků a objektů nebo intuitivní psaní a vkládání obsahu. V prostředí Curator také můžete spolupracovat s ostatními uživateli. Po předplacení aplikace na měsíc za 199 Kč, nebo zakoupení doživotní licence za 499 Kč, vám vývojáři nadělí vysoce kvalitní export do PDF, synchronizaci prezentací mezi zařízeními, neomezené cloudové úložiště na prezentace a několik dalších vychytávek.

Aplikaci Curator nainstalujete zde

Explain Everything Whiteboard

Tento software cílí primárně na učitele. Jedná se o takovou mobilní interaktivní tabuli, a to poznáte již po prvním spuštění a vytvoření dokumentu. Na začátku máte prázdné plátno, do kterého můžete psát, kreslit a skicovat pomocí Apple Pencil, vkládat zvuk, video nebo již vytvořenou prezentaci. Explain Everything umí také pracovat ve více vrstvách, což využijete například tehdy, pokud tvoříte kvíz, kdy můžete pod jednotlivé otázky schovávat odpovědi. Program můžete propojit jak s iCloudem, tak třeba i s Dropboxem či Google Diskem. V App Storu je sice Explain Everything Whiteboard zdarma, funguje však na bázi měsíčního či ročního předplatného – bez něj software nebudete moci používat.

Aplikaci Explain Everything Whiteboard stáhnete zde

MindNode

Každý z nás je jiný a ne všem musí nutně sednout představování nápadů pomocí prezentací. Vaše myšlenky se však skvěle dají zachytit díky myšlenkovým mapám a k jejich tvorbě slouží aplikace MindNode. U jednoduchých map skončíte v případě, že si stáhnete bezplatnou verzi, po předplacení částky 69 Kč na měsíc nebo 569 Kč na rok si ale budete moci s mapami doslova vyhrát. Ať už do nich chcete přidávat značky, poznámky, úkoly nebo jednotlivé části spojovat, tak bez problémů můžete – a můžete o mnoho více. S placenou verzí získáte navíc software pro Apple Watch s možností náhledu všech výtvorů a projektů. Jak bezplatná, tak i placená verze umožňuje exportovat myšlenkové mapy do různých formátů, mezi nimiž nechybí PDF, prostý text nebo třeba RTF.

Aplikaci MindNode nainstalujete zde

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více