Zavřít reklamu

AirPods Max trápí dlouhodobý problém s kondenzací, který dokáže sluchátka kompletně odepsat. Pokud se řadíte mezi fanoušky Applu a jeho produktů, pak o tomto problému dost možná víte. Na jablíčkářských diskuzních fórech lze totiž najít několik různých příběhů se stejným problémem – sluchátka trápí kondenzace uvnitř mušle, což může vyústit až v poškození produktu jako takového. Problém se objevuje kvůli nevhodnému návrhu AirPodů Max – kombinace hliníku a neprodyšných nástavců neumožňuje odvětrávání, čímž vzniká kondenzace, která se dokáže dostat do vnitřních částí a způsobit tak jejich korozi.

Nedávno jsme vás o tomto problému informovali prostřednictvím článku, který najdete připnutý nad tímto odstavcem. O svůj příběh se totiž podělil další (nešťastný) uživatel AirPods Max, který chtěl celý problém vyřešit přímo s Applem a vyjednat si opravu či reklamaci. Bohužel ale nepochodil. Cupertinský gigant po něm vyžaduje zaplacení opravy za více než 6 tisíc korun. Jak už bylo popsáno výše, kondenzace se dostala do vnitřních částí a způsobila korozi klíčových kontaktů, které slouží pro napájení jednotlivých mušlí a přenos zvuku. Ve finále tak sluchátka nefungují vůbec. Uživatel se však nenechal odbýt a začal celou záležitost řešit s podporou, díky čemuž jsme se dočkali první reakce od Applu.

Opravu AirPods Max musíte zaplatit

Podpora předala celý problém na tým inženýrů, kteří se odhodlali vše protestovat a přišli s poměrně zajímavým zjištěním. Podle nich nelze takového poškození konektorů docílit pouhou kondenzací. Naopak tvrdí, že za nefunkční sluchátka je zodpovědný přímo uživatel, který musel přidat další tekutiny – respektive vystavil AirPods Max vodě, což ve finále způsobilo samotný problém. Kondenzace by ale na vině být neměla. Jenže tato výpověď nejde dohromady s řadou poznatků, které na diskuzních fórech a sociálních sítích sdíleli uživatelé těchto AirPodů, kteří se setkali s naprosto stejným problémem.

Cupertinský gigant se snaží před těmito problémy zavřít oči a hodit tak vinu na samotné jablíčkáře. Z tohoto důvodu bude zajímavé sledovat, jak se bude celá situace vyvíjet nadále. AirPods Max jsou totiž nejdražšími jablečnými sluchátky, za které si gigant účtuje necelých 16 tisíc korun. Vyplatí se ale investovat do takovýchto sluchátek, které se vinou kondenzace mohou poškodit jen z dlouhodobého používání? To už je pak na každém uživateli. Samozřejmě také záleží na tom, jak produkt používá, případně v jaké oblasti se nachází.

airpods max

Zároveň je také rozdíl mezi americkým a evropským jablíčkářem. Ve Spojených státech funguje záruka úplně odlišně, zatímco zde máme dle právní úpravy EU nárok na 24měsíční záruku, kterou garantuje přímo daný prodejce. Pokud některý produkt jednoduše nefunguje tak, jak je u něj zamýšleno a nedošlo k jeho přímému poškození ze strany uživatele (například špatným použitím), je konkrétní spotřebitel právně chráněn.

.