Zavřít reklamu

V online prostředí se můžeme setkat s řadou nejrůznějších nástrah – od malwaru, až po nejrůznější podvodníky. Naštěstí technologie se za posledních několik let výrazně posunuly, díky čemuž se můžeme i lépe bránit těmto nástrahám. Ostatně právě proto se rozjel trend takzvaných podvodů. Podvodníci se totiž snaží nejrůznějšími formami vylákat z lidí peníze, kdy si mohou hrát například na podporu Microsoftu, odesílat podvodné e-maily a podobně.

Snad nejvíce podvodů se však odehrává ve Spojených státech. Většinou Indové si přímo v Indii založí call centrum a následně se vydávají za oficiální podporu Microsoftu, aby (nejčastěji) ze starších a důvěřivějších lidí vylákali jejich úspory. Tito podvodníci si pak nechávají platit poměrně zvláštním způsobem. Po svých obětech totiž chtějí dárkové poukazy na online platformy jako iTunes, Google Play, Amazon a další. Jenže proč vlastně mají zájem o „gift cards“ a upřednostňují je před bankovním převodem či zaplacením přes PayPal?

Benefity dárkových karet

Dárkové karty jsou tím nejlepším řešením pro podvodníky. Fungují totiž okamžitě a disponují řadou výhod, které zmiňovaným podvodníkům pomáhají v jejich „práci“. Aktivační kódy totiž nelze prakticky nijak vystopovat a nejsou ani vázány na konkrétní osobu, což z nich dělá nejlepší možnost pro tyto účely. Stejně tak se jedná o celosvětově velice populární produkty. Logicky se proto za dobré ceny vzájemně přeprodávají a není tedy problém se jich následně zbavit a na celém procesu tak jednoduše vydělat.

Apple iPhone

Naopak kdyby si podvodníci řekli o zaplacení přes PayPal či tradičním bankovním převodem, byli by jednoduše vystopovatelní a o jejich práci by se tak mohly začít zajímat lokální autority, což by mohlo narušit celou jejich operaci. Z tohoto důvodu je nutné se co nejvíce skrývat. Použití takovýchto metod je pak alfou a omegou. Jakmile totiž něco zaplatíte z účtu/PayPal, existuje ještě šance, že se vám vaše peníze mohou vrátit zpět. V případě dárkových karet je to však úplný opak.

.