Zavřít reklamu

Procesory Skylake od Intelu se konečně dočkaly nástupce. Sedmou generaci procesorů Intel nazval Kaby Lake a CEO firmy Brian Krzanich včera oficiálně potvrdil, že nové procesory jsou již distribuovány.

Toto „distribuování“ znamená, že nové procesory již putují k výrobcům počítačů pro firmy jako Apple či HP. Nových počítačů s těmito procesory bychom se tedy mohli dočkat již ke konci roku.

Ono „již“ však není v tomto případě úplně na místě, protože nový procesor je poměrně výrazně zpožděn, což je také důvod, proč na nové MacBooky Pro čekáme tak dlouho. Pro připomenutí, poslední změny přišly u profesionálních notebooků Applu loni březnu (13palcový Retina MacBook Pro) a v květnu (15palcový Retina MacBook Pro). Důvodem zpoždění byl protentokrát složitý boj s fyzikálními zákony při přechodu z 22nm architekturu na 14nm.

Navzdory nové architektuře nejsou procesory Kaby Lake menší než předchozí generace Skylake. Výkon procesorů je ale vyšší. Doufejme tedy, že MacBook na podzim již skutečně dorazí a že dorazí právě s nejnovějšími procesory. Kromě vyššího výkonu se u nových MacBooku Pro očekává také zcela nový design, moderní konektivita včetně USB-C portů, senzor Touch ID a v neposlední řadě také nový OLED panel, který má nahradit funkční klávesy pod displejem.

Zdroj: The Next Web
.