Zavřít reklamu

WWDC je sice vývojářská konference, ale dnes se v San Jose významně mluvilo také o hardwaru. Nezapomnělo se ani na aktuální řadu iMaců, MacBooků a MacBooků Pro, které získaly několik, zejména výkonnostních updatů.

Začněme u displejů, které byly už nyní na 21,5palcovém 4K iMacu a 27palcovém 5K iMaců vynikající, ale Apple je přesto ještě vylepšil. Nově mají iMacy displeje o 43 procent světlejší (500 nitů) s podporou jedné miliardy barev.

Podle očekávání přichází rychlejší procesory Kaby Lake s taktem až 4,2 GHz při Turbo Boostu až na 4,5 GHz a až s dvojnásobnou (64GB) pamětí oproti předchozí generaci. Všechny 27palcové iMacy konečně nabídnou i v základních konfiguracích Fusion Drive a SSD jsou o 50 procent rychlejší.

new_2017_imac_family

Co se týče konektivity, přichází iMacy s Thunderboltem 3, který má být nejvýkonnějším a zároveň nejuniverzálnějším portem s širokými možnostmi využití.

Uživatelé, co na iMacu pracují s 3D grafikou, editují video nebo hrají hry, jistě uvítají také až třikrát výkonnější grafiky. Menší iMac nabídne minimálně integrovanou grafiku HD 640 od Intelu, ale vyšší konfigurace (včetně většího iMacu) sázejí na AMD a jeho Radeon Pro 555, 560, 570 a 850 s až 8GB grafickou pamětí.

Rychlejší čipy Kaby Lake přicházejí také do MacBooků, MacBooků Pro a pro někoho možná trochu překvapivě získal menší nárůst výkonu také MacBook Air, ovšem pouze v rámci stávajícího a staršího procesoru Broadwell. Nicméně nadále tak MacBook Air zůstává mezi námi. Spolu s rychlejšími procesory nabídnou MacBooky a MacBooky Pro také rychlejší SSD.

new_2017_imac_mac_laptop_family
.