Zavřít reklamu

Na letošním WWDC Apple ukázal nesmírnou otevřenost směrem k vývojářům. Kromě rozšíření, možností integrace do systému, widgetů v Oznamovacím centru či vlastních klávesnic společnost otevřela další dlouho žádanou možnost pro vývojáře, a to využít akcelerovaného JavaScriptu pomocí enginu Nitro a dalších vylepšení rychlosti prohlížeče, které doposud byly dostupné pouze pro Safari.

V iOS 8 tak budou prohlížeče třetích stran, jako jsou Chrome, Opera nebo Dolphin, stejně rychlé jako výchozí prohlížeč iOS. To samé nicméně platí i pro aplikace, které využívají zabudovaný prohlížeč pro otevírání odkazů. Zlepšení bychom tak mohli v novém operačním systému zaznamenat u Facebooku, Twitter klientů nebo RSS čteček.

Podle Huiba Keinhouta, který má na starosti vývoj Opera Coast, nový prohlížeč od Opery, vypadá podpora akcelerace JavaScriptu velmi slibně. Rozdíl by měl být znát hlavně na stránkách využívající tuto webovou technologii ve velké míře, ale obecně budou mít nově dostupná vylepšení dopad na stabilitu a zjednoduší některé procesy. „Celkově jsme optimističtí. Vypadá to slibně, ale jistí si budeme, až půjde všechno hladce, jakmile bude vše implementované a otestované,“ říká Kleinhout.

Vývojáři mobilních internetových prohlížečů budou mít proti Safari stále jednu zásadní nevýhodu – nebudou moci nastavit aplikaci jako výchozí, a tak se odkazy z většiny aplikací budou stále otevírat v Safari. Snad se tak časem dočkáme i možnosti nastavení výchozích aplikací někdy v budoucí verzi iOS.

Zdroj: Re/Code
.