Zavřít reklamu

Na letošním WWDC Apple ukázal nesmírnou otevřenost směrem k vývojářům. Kromě rozšíření, možností integrace do systému, widgetů v Oznamovacím centru či vlastních klávesnic společnost otevřela další dlouho žádanou možnost pro vývojáře, a to využít akcelerovaného JavaScriptu pomocí enginu Nitro a dalších vylepšení rychlosti prohlížeče, které doposud byly dostupné pouze pro Safari.

V iOS 8 tak budou prohlížeče třetích stran, jako jsou Chrome, Opera nebo Dolphin, stejně rychlé jako výchozí prohlížeč iOS. To samé nicméně platí i pro aplikace, které využívají zabudovaný prohlížeč pro otevírání odkazů. Zlepšení bychom tak mohli v novém operačním systému zaznamenat u Facebooku, Twitter klientů nebo RSS čteček.

Podle Huiba Keinhouta, který má na starosti vývoj Opera Coast, nový prohlížeč od Opery, vypadá podpora akcelerace JavaScriptu velmi slibně. Rozdíl by měl být znát hlavně na stránkách využívající tuto webovou technologii ve velké míře, ale obecně budou mít nově dostupná vylepšení dopad na stabilitu a zjednoduší některé procesy. „Celkově jsme optimističtí. Vypadá to slibně, ale jistí si budeme, až půjde všechno hladce, jakmile bude vše implementované a otestované,“ říká Kleinhout.

Vývojáři mobilních internetových prohlížečů budou mít proti Safari stále jednu zásadní nevýhodu – nebudou moci nastavit aplikaci jako výchozí, a tak se odkazy z většiny aplikací budou stále otevírat v Safari. Snad se tak časem dočkáme i možnosti nastavení výchozích aplikací někdy v budoucí verzi iOS.

Zdroj: Re/Code

Příležitostný překladatel, hudebník a velký milovník jablečného železa.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    Ahojte,
    mimo temu ale neviem kam to tu mam napisat! Viete mi niekto poradit ako mozem cez iPhone alebo iPad v praci pozerat na TV? Idu MS vo futbale, a boli aj v hokeji a nikde uz neviem najst podobnu apku ako bola Simple Tv…Alebo nieco na stream…Kolegovia s Androidami toho maju milion a ja som uz presiel snad cely AppStore a nenasiel som nic. Velmi pekne Dakujem za rady a tipy.

    Pokud jsi v ČR, můžeš koukat přes aplikaci ČT (najdeš v AppStore), případně přímo na webu iVysílání (už to opravili a nevyžaduje to Flash Player). Ale obojí je při zátěži dost nestabilní (i když mě to při MS v hokeji ani jednou nespadlo a jelo to na 100 %). Já osobně ještě mám O2TV, takže to můžu sledovat přes tablet pomocí jejich aplikace. Jestli existují další možnosti už nevím, osobně jiné nepoužívám.

celý text

Čtěte více.