Zavřít reklamu

Alternativa Safari pro iPhone je v poslední době vyhledávána opravdu často – s příchodem iOS 15 totiž přišel redesign Safari, který se některým uživatelům nelíbí. Vyhledávací lišta se přesunula ke spodní straně, nové je i prohlížení otevřených panelů, které lze nově seskupovat, přidávat můžete i mnohá rozšíření. Pokud se vám tedy nová podoba Safari nelíbí, můžete klidně vyzkoušet jiný titul, App Store jich nabízí požehnaně. V tomto článku se podíváme na 5 webových prohlížečů, které nativní Safari od Applu plně zastoupí, avšak na druhou stranu nepatří mezi ty úplně nejznámější.

Firefox Focus 

Procházejte web, jako kdyby se nikdo nedíval. Firefox Focus automaticky blokuje širokou škálu on-line trackerů – od okamžiku spuštění aplikace až do jejího uzavření. Jednoduše vymaže vaši historii, hesla a soubory cookie, abyste nebyli sledováni a nebyly vám podsouvány nechtěné reklamy. Odstraněním sledovačů je navíc procházení webu o poznání rychlejší.

Stažení v App Store

Maxthon 

Vývojáři aplikace dlouhá léta poslouchali zpětnou vazbu od uživatelů aplikace, aby ji neustále inovovali. Ne však do přidávání nových a zbytečných funkcí. Výsledkem je tak jednoduchý, rychlý a přehledný prohlížeč, který poskytuje vše důležité. Díky osobnímu přizpůsobení si navíc můžete nastavit vše tak, jak potřebujete. K tomu přihazuje např. poznámky, správce hesel i řadu rozšíření.

Stažení v App Store

Cake 

Cake je webový prohlížeč příští generace s integrovanou sítí VPN, která chrání vaše soukromí a poskytuje nejlepší možnosti vyhledávání a procházení webu. Nabízí i hlasové vyhledávání, podporu gest, sbírky záložek, anonymní procházení, ale i možnost zamknout aplikaci heslem. Díky tomu se tak nikdo zvenčí nedostane k vaší historii, i když ji pravidelně nemažete.

Stažení v App Store

Brave 

Brave zkracuje dobu načítání stránky, zvyšuje výkon a chrání před reklamami infikovanými malwarem. Je prokázáno, že má titul v iOS dvojnásobné až osminásobné zvýšení rychlosti, což snižuje spotřebu baterie i dat. K tomu nabízí zajímavou funkci zvanou Playlist, která vám umožní přehrávat obsah webu i pokud jste off-line.

Stažení v App Store

Aloha 

Jedná se o rychlý a plnohodnotný webový prohlížeč, který poskytuje maximální soukromí a bezpečnost. Jeho prostředí vás nezatěžuje reklamou, nabízí manažer stahování, disponuje neomezenou VPN, média umí přehrávat na pozadí, nechybí mu ani čtečka QR kódů. Předplatné (od 9 Kč měsíčně) pak nabízí podporu ZIP souborům a prémiové vzhledy.

Stažení v App Store

.