Zavřít reklamu

Máme zde poslední měsíc roku, tedy měsíc, ve kterém se toho s ohledem na novinky děje sice málo, z pohledu prodejů je však tím nejdůležitějším. Co nás v něm od Applu čeká? Minimálně nové operační systémy a také jedna odstávka. 

Apple právě testuje 4. betu iOS 17.2, což jednoduše znamená, že by také mohlo jít už o betu poslední. Z toho důvodu lze očekávat, že ostrá verze iOS 17.2 vyjde buď první nebo druhý prosincový týden, podle toho, jestli se dočkáme ještě 5. bety. Bude to i takový malý dárek pro všechny uživatele podporovaných iPhonů, protože nám Apple s aktualizací nadělí i novou aplikaci Deník, kterou prezentoval už na WWDC23. 

Mimochodem iOS 16.2 vyšlo 13. prosince 2022, iOS 15.2 13. prosince 2021, ale iOS 14.2 už 5. listopadu 2020. O tom, co aktualizace přinese dále, jsme psali v samostatném článku. Samozřejmě se dá očekávat, že spolu s novým iOS uvolní Apple i další nové verze svých operačních systémů pro iPady, Apple Watch nebo macOS.

Povinná odstávka 

Apple každý rok pravidelně odstavuje portál iTunes Connect, který je určen vývojářům k práci na jejich aplikacích a hrách, kdy se skrze něho třeba i aktualizují. Odpočinout si má tedy i systém a mělo by to být klasicky v právě ve vánočním období, tedy od 23. do 27. prosince. Apple o tomto ale obvykle vývojáře oficiálně informuje, aby nebyli překvapení z toho, že jim třeba systém nejede. Pro nás to znamená, že v tomto období nevyjde žádný update titulů v App Store a nepřibyde ani jiný nový obsah.

Nové produkty? 

Nečekejme příliš, ať nejsme zklamaní. V prosinci Apple dostal na trh jen Mac Pro v roce 2013 a 2019 a iMac Pro v roce 2017. Výjimkou potvrzující pravidlo pak byly AirPody Max, které Apple oznámil 8. prosince a začal je prodávat až 15. prosince roku 2020. Šance zde pořád je, protože společnost aktualizuje své AirPody v tříletém intervalu, ale protože zde nemáme žádné leaky ohledně podoby ani funkcích 2. generace, pravděpodobně se nedočkáme. Leda že by Apple změnil mlžící taktiku a povedlo by se mu novinku dokonale tajit. Spíše ale ne, protože by se mu ostatně vyplatilo ji představit už i dříve než zbytečně čekat jen aby na první generaci navázal přesně po třech letech. 

.