Zavřít reklamu

Apple pomalu ale jistě dokončuje aktualizaci systému iOS 17.2, která má přinést několik dalších zajímavých funkcí našim iPhonům, kdy je tou nejzásadnější aplikace Deník. Nyní ale společnost vydala 4. betu iOS 17.2 a ta odhaluje další novinky. Ne všechny jsou ale potěšující. 

Výchozí zvuk upozornění 

V Nastavení a sekci Zvuky a haptika nově najdete Výchozí upozornění. Ty vám umožní vybrat zvuk používaný pro všechny příchozí notifikace, kromě těch standardních, jakými jsou již nyní SMS, nová pošta, kalendáře atd. Právě na toto si mnozí uživatelé po aktualizaci na iOS 17 velice stěžovali a Apple je tak nyní konečně vyslyší.

ios-17-default-alert

Ukládání na externí zařízení 

U modelů iPhone 15 Pro a 15 Pro Max lze ProRes video nahrávat přímo na externí zařízení, tedy externí disk. iOS 17.2 beta 4 obsahuje novou vyskakovací zprávu, která uživatelům dává ve známost, že externí nahrávání nefunguje kvůli příliš pomalému k iPhonu připojenému kabelu USB-C. Dříve se však objevilo varování o tom, že externí úložiště nemá dostatečně vysokou rychlost zápisu pro podporu externího nahrávání, nyní je tedy přidána zpráva o rychlosti kabelu. V nich je ostatně mezi uživateli značný hokej, protože není USB-C jako USB-C.

Pokrytí se změní 

Že nevíte, co to Pokrytí je? Nedivíme se, je to poněkud nejasný překlad. Když jdete do Nastavení -> Obecné -> Informace, tak zde právě nabídku Pokrytí najdete. Ta prostě a jednoduše informuje o záruce vašeho zařízení, tedy jestli na ni má ještě nárok či nikoli. Apple sekci v originále přejmenuje na AppleCare & Warranty.

applecare-warranty-ios-17-2

Konec iTunes? 

Možná ještě tedy ne, brzy ale zcela určitě. iTunes jako značka postupně upadá, kdy ji ale Apple záměrně sám upozaďuje. V 4. betě iOS 17.2 je přítomen kód, který informuje o plánovaném zrušení možnosti nákupu televizních pořadů a filmů právě v iTunes. Ta se tak přesune do aplikace TV. Kód doslova zní: „Můžete si koupit nebo půjčit televizní pořady a najít své nákupy v aplikaci Apple TV.“ 

Apple Music a seznamy skladeb 

I když byly společné seznamy skladeb v předchozích betách iOS 17.2 dostupné, se 4. betou Apple tuto možnost odstranil. Pravděpodobně tedy ještě není funkce připravena pro ostré nasazení do systému a nelze se tedy těšit, že bude součástí ostré aktualizace.  

apple-music-collaborative-playlists
.