Zavřít reklamu

Mrzí vás, že když si v nějaké dobré hře na hrdiny vytvoříte postavu a sdílíte s ní její dobrodružsvtí až do dohrání celé hry, že o ní už nikdy neuslyšíte a společně se hrou zmizí ve vaší minulosti? Podobnou otázku si zřejmě navzájem položili vývojáři ze studia Worldwalker Games LLC. Dali tak hlavy dohromady a vytvořili RPG, ve kterém se sice budete muset se svými hrdiny jednou rozloučit, rozhodně ne ale navždy.

Hlavním tahákem hry Wildermyth ovšem není možnost sledovat způsob, jakým budou vaše postavy v jejím světě žít po své smrti, ale hlavně to, jak se vypořádají se svým vlastním životem. Na začátku každého průchodu hrou si totiž budete tvořit novou skupinku dobrodruhů, kteří se budou snažit odvrátit různými nepřáteli zastoupené temné síly. Vtip je ale v tom, že vám hrdinové postupem času stárnou. To z nich sice činí efektivnější bojovníky, každý z nich ovšem nakonec ale skoná věkem, pokud ho do té doby nedožene nějaký hbitý nepřítel.

Padlé hrdiny z minulých průchodů si pak budete moci importovat do dalších pokusů díky upravitelnému panteonu hrdinů. Během nového průchodu tak můžete od obyvatel světa slýchat legendárních skutcích jedné z vašich postav. Takové skutky budete často provádět v taktických tahových bitvách, ve kterých je kromě využití různých schopností důležité také svým hrdinům rozdělit správné pozice. To vše dostanete krásně zabalené v ručně malovaném vizuálu.

  • Vývojář: Worldwalker Games LLC
  • Čeština: Ne
  • Cena: 16,79 euro
  • Platforma: macOS, Windows, Linux
  • Minimální požadavky na macOS: 3 GB operační paměti, grafická karta s podporou OpenGL 3.2, 2 GB volného místa

 Hru Wildermyth můžete stahovat zde

Témata: , , , , ,
.