Zavřít reklamu

Když se adventura Minute of Islands poprvé představila veřejnosti, zaujala zejména svým grafickým zpracováním. Překrásný vizuál inspirující se belgicko-francouzskými komiksovými klasikami ale skrývá o poznání temnější příběh o záchraně umírajícího světa a ceně, kterou člověk musí zaplatit za jeho záchranu. Ten si můžete nyní vyzkoušet na vlastní kůži, hra totiž bez jakýchkoliv předcházejících upozornění dorazila minulý víkend na macOS.

V Minute of Islands se ocitnete v roli dívenky Mo, která celý svůj život strávila na malebném souostroví. To ovšem začíná sužovat smrtelné zamoření jedovatými sporami. Vzduch se stává nedýchatelným a Mo se musí vydat do podzemního světa, aby se pokusila zachránit příslušníky rasy obrů, kteří se v minulosti zavázali starat se o mechanismy, jež udržují vzduch nad zemí čistý. Poměrně komplikovaná historie světa vám však nemusí dělat vrásky na čele, Minute of Islands je hra zejména o postupném objevování, a to jak prostředí kolem sebe, tak sebe samých.

Mo bude během své cesty řešit množství logických hádanek. S tím jí bude pomáhat tajemný přístroj, který po sobě na povrchu zanechali zmínění obři. S jeho pomocí tak budete společně s hlavní hrdinkou aktivovat podivné mechanismy a tvořit si tak cestu skrze úrovně k jeho ztraceným vynálezcům. Během pokusu o záchranu světa však bude hrát velkou roli i poznávání Moiny minulosti. Dívenka totiž musí kvůli svému dobrodružství opustit svou rodinu a dobrovolně se vystavit stále jedovatějšímu ovzduší, svou budoucnost tak nechává v rukách osudu.

  • Vývojář: Studio Fizbin
  • Čeština: Ne
  • Cena: 5,93 euro
  • Platforma: macOS, Windows
  • Minimální požadavky na macOS: macOS Sierra 10.12 nebo vyšší, procesor Intel Core i5 s taktem 2,5 GHz, 8 GB operační paměti, grafika Intel HD 4000 nebo lepší, 3 GB volného místa

 Hru Minute of Islands můžete stahovat zde

.