Zavřít reklamu

Apple Watch Series 5 se na pulty obchodů dostanou tento pátek, hrstka šťastlivců si ale hodinky mohla osahat již s předstihem. Na YouTube se tak objevila první hands-on videa, nabízející bližší pohled na nejnovější generaci chytrých hodinek od Applu.

Na prvním videu můžeme podle všeho vidět Apple Watch Series 5 v kombinaci hliníkového pouzdra s řemínkem milánský tah. Hodinky jsou zabalené v měkkém pouzdře – s tímto způsobem balení Apple začal u loňských Apple Watch Series 4. Záběry ukazují nový stále zapnutý displej a to, jak je díky chytré práci gyroskopu ve chvílích, kdy směřuje dolů, ztlumený, a při zvednutí zápěstí nebo poklepání se jeho jas rozsvítí naplno. Na displeji můžeme vidět ciferník s velkými barevnými čísly, který se představil v operačním systému watchOS 6.

Video se pochopitelně nemůže obejít bez bližšího pohledu na aplikaci Kompas, která si u Apple Watch Series 5 odehrála svou premiéru. Aplikace ve spolupráci s vestavěným kompasem umožňuje uživatelům vidět údaje, jako je nadmořská výška, zeměpisná délka a šířka nebo směr.

Další ze zveřejněných videí pochází z Itálie. I v něm se ukazují Apple Watch Series 5 v hliníkovém provedení. Vidět v něm můžee nový ciferník Meridian, fungování neustále zapnutého displeje a to, jak nová generace chytrých hodinek od Applu vypadá v přímém porovnání se Series 4. Ve videu z kanálu Unbox Italia se dále ukazuje funkce monitoringu okolního hluku, EKG nebo třeba sledování cyklu.

Není zcela jasné, jakým způsobem se hodinky ke svým prvním majitelům dostaly. V úvahu připadá buďto varianta, že si je dotyční objednali běžným způsobem na webu Applu a došlo k výjimečnému urychlení dodání, nebo zmínění uživatelé pracují pro místní operátory a měli možnost vyzkoušet si modely, určené k vystavení na prodejně. Po skončení Keynote se na YouTube začala objevovat první hands-on videa z Cupertina, jedno takové najdeme například na kanále magazínu Engadget.

apple watch series 5
Zdroj: Unsplash

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více